کد خبر: 112102
صنعت
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اصفهان قطب صنعت فولاد و پتروشیمی و نساجی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اصفهان در بسیاری از رشته‌های صنعتی سرآمد است که از آن جمله می‌توان به صنایع قطعه‌سازی، نساجی، فولاد و پتروشیمی و غذایی و لوازم خانگی اشاره کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، محسن صالحی نیا در جمع صنعتگران اظهار داشت: بسیاری از شاخص‌هایی که در بخش صنعت از آن به عنوان بخش مهمی از ایجاد ارزش افزوده و اشتغال در بخش صنعت یاد می‌شوند در استان اصفهان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت و قابلیت‌های صنعتی و معدنی استان اصفهان در کشور شهره خاص و عام است بیان کرد: این منطقه از نظر تعداد واحدهای صنعتی، بسیار شاخص است و در بخش صنایع نوین و هایتک با توجه به مراکزی موجود و شهرک‌های خاص در این زمینه، سرآمد کشور و از سابقه دیرینه و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های با ارزشی در بخش صنعت و معدن و تجارت، برخوردار است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وجود حدود چهار هزار طرح نیمه کاره در این استان گویای ظرفیت‌های اقتصادی، تولیدی و منابع انسانی و نیروهای متخصص در اصفهان است افزود: واحدهایی در این استان در حال اجرای طرح هستند که با توجه به شرایط موجود و یک سری از الزامات، اهداف و برنامه های آمایش سرزمین باید برای راه اندازی بیشتر مورد توجه و حمایت ویژه قرار گیرند و در ستادهای رفع موانع تولید به این واحدها پرداخته شود.
صالحی نیا ادامه داد: وجود این همه واحد صنعتی و شهرک های صنعتی در سطح استان اصفهان ظرفیت و قابلیت هایی را از شرق تا غرب و جنوب و تا شمال استان ایجاد کرده است که هر کدام از این مناطق در اصفهان به تنهایی یک استان محسوب می‌شوند و قابلیت‌ها و ظرفیت های با ارزشی دارند.
وی تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان بخش سیاستگذار تنها باید پشتیبانی لازم را از اجرای این طرح های صنعتی و تولیدی به عمل آورد و برون سپاری و واگذاری کارها به صاحبان صنایع، تشکل‌ها و خانه صنعت و معدن، اتاق اصناف انجام شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان اصفهان با این همه ظرفیت و قابلیت‌ها شرایط لازم را برای حرکت و جهش، به سمت توسعه و بهبود شرایط دارد و همه مسوولان و متولیان بخش صنعت استان علاقمند و پای کار و نشان دهنده اهمیت این بخش است.
وی افزود: فراز و فرودهایی به‌دلایل متفاوت در دوره‌های مختلف وجود داشته است اما برایند کار همیشه باید به سمت شرایط بهتر باشد.
وی خاطرنشان کرد: این استان علاوه بر برخورداری از ظرفیت‌های صنعتی و معدنی، قابلیت‌های ارزشمندی در زمینه واحدهای صنفی و واحدهای خدماتی و فنی برخوردار است و از ظرفیت فنی و اجرایی بسیار خوبی برخوردار است.
وی بیان کرد: امروز واحدهای تولیدی به‌دلایل مختلفی از تامین نقدینگی، مشکلات با بانک ها و مشکلات زیرساختی از جمله آب، برق و گاز مواجه هستند که در ستاد رفع موانع تولید باید با سعه صدر و کمک بیشتر مشکلات این واحدها را مد نظر قرار داد و در راستای رفع مشکلات آنها کوشش کرد.
صالحی نیا اظهار داشت: ارکان مرتبط در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برای کمک به واحدهای تولید تلاش خواهند کرد و در سازمان گسترش به‌عنوان معاونتی در مجموعه این وزارتخانه از ظرفیت‌های در ارتباط با نوسازی، بازسازی و کمک به رفع مشکلات برخی از واحدهای مرتبط و به ویژه صنایع مرتبط با قطعه سازی، ماشین سازی را در استان اصفهان به‌عنوان واحدهای خوب و سرآمد و کارآمدی است، استفاده خواهیم داد.
انتهای پیام/

خبر پیشین
تاریخ مصور ذوب‌آهن نشان از پیشرفت عظیم این صنعت دارد
خبر بعدی
بهره برداری از ۳ پروژه ذوب آهن در حوزه‌های محیط زیست و مسئولیت اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست