کد خبر: 101102
صنعت
معاون برنامه‌ریزی و توسعه ذوب‌آهن اصفهان:

توسعه خطوط ریلی، آلایندگی کلانشهرها را کاهش می‌دهد

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان، با اشاره به اجرای پروژه‌های متعدد زیست محیطی در این شرکت و همچنین پروژه‌های در دست اجرا گفت: این شرکت نه تنها با نظارت سازمان محیط زیست در مسیر صنعت سبز قرار دارد بلکه با تولید ریل، امکان توسعه حمل و نقل ریلی و خطوط مترو را فراهم کرده تا بزرگترین عامل آلایندگی شهرها یعنی تردد خودروها را کاهش یابد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، علیرضا رضوانیان اظهار کرد: کسی نمی‌تواند ادعا کند که صنعت از جمله صنعت فولاد آلاینده نیست. اما کاهش آلایندگی راه‌های مختلفی دارد هم چنان که در بسیاری کشورهای دنیا کارخانه‌های فولادی نزدیک مناطق مسکونی هستند و مشکلی هم ایجاد نمی‌شود. در واقع صنایع فولادی باید برای کنترل آلایندگی، نهایت تلاش خود را بکنند اما امکان توقف فعالیت این صنایع وجود ندارد چرا که نمی‌توان به مردم گفت که خانه نسازند، از لوازم خانگی استفاده نکنند و… چرا که همه این‌ها نیازمند صنعت فولاد هستند.

وی افزود: در این بین، آلایندگی حاصل تردد خودروها و مناسب نبودن و کامل نبودن خدمات حمل و نقل شهری نسبت به صنایع فولادی بسیار بیشتر است اما کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان گفت: برای افزایش خدمات حمل و نقل شهری، توسعه حمل و نقل ریلی اهمیت بسیاری دارد که طی سالیان گذشته به دلیل نبود ریل و مشکلات ناشی از تحریم، توسعه مناسب در این بخش را شاهد نبودیم، اما ذوب‌آهن اصفهان با تولید ریل، این مشکل را حل کرد و هم اکنون با تولید انواع ریل مورد نیاز کشور، توسعه خطوط ریلی را شاهد هستیم و سال گذشته در این خصوص رکورد توسعه این زیرساخت مهم در کشور با بهره گیری از ریل ملی، شکسته شد.

وی افزود: اگر به اهمیت تولید ریل توسط ذوب آهن توجه نشود و یا به دلایل مختلف از جمله مقابله با آلایندگی بخواهیم مانع تولید این شرکت شویم، ریل تولید نخواهد شد و قطعاً خطوط مترو توسعه نخواهد یافت و آلایندگی شهری نیز همچنان مسیر افزایش را در پیش می گیرد.

رضوانیان بیان کرد: در واقع این مجتمع عظیم صنعتی علاوه بر فعالیت‌های زیست محیطی که برای کاهش آلایندگی‌های خود انجام داده و در این زمینه بیش از ۴ هزار میلیارد ریال هزینه کرده است و برای نگهداری فضای سبز ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتاری که ۸۰ برابر استاندارد جهانی برای صنایع است، سالانه ۱۴ میلیارد تومان هزینه می‌کند، برای کاهش آلایندگی ناشی از تردد خودروها هم، تولید ریل را با سختی فراوان و در شرایط تحریم رقم زد که اهمیت بسیاری برای محیط زیست دارد.

به گزارش ذوب ۲۴، ذوب آهن اصفهان سال گذشته با تولید ۵۵ هزار تن ریل، شرایط اجرای پروژه‌های توسعه حمل و نقل ریلی در هفت محور کشور را فراهم و با تحویل ریل به مترو اصفهان و تهران، کمک بسیاری به توسعه خدمات حمل و نقل شهری کرد. با توجه به اثرات زیست محیطی توسعه حمل و نقل ریلی و همچنین توسعه مترو در کلان‌شهرها، می‌توان گفت که فرایند تولید در ذوب آهن اصفهان، هم اکنون در خدمت حفط محیط زیست است.

انتهای پیام/

 

خبر پیشین
تجدید میثاق کارگران ورزشکار ذوب‌آهن با سردار شهید سلیمانی
خبر بعدی
افزایش میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران/ فروش بیلت ذوب‌آهن رونق گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست