کد خبر: 101103
صنعت
آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران

افزایش میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران/ فروش بیلت ذوب‌آهن رونق گرفت

میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران در هفته گذشته، ۵۴۶.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۵.۵ دلاری یا یک درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، براساس آمار هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۴۶.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۵.۵ دلاری یا یک درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۸ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۶۸ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۴۳ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بود که این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های اول دی، افزایش یک درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش تقاضا برای واردات بیلت از سوی کشورهای آسیایی، خصوصاً افزایش تقاضای چینی‌ها در هفته‌های اخیر، باعث شد تا قیمت شمش فولادی شرکت‌های ایرانی در آخرین دوره مزایده‌های فروش صادراتی در هفته گذشته افزایش یابد.

دو شرکت فولاد کاوه جنوب کیش و آهن و فولاد ارفع دو محموله بیلت صادراتی مجموعاً به حجم ۶۰ هزار تن را با قیمت ۵۴۳ دلار به ازای هر تن در هفته گذشته فروختند. همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که ذوب آهن اصفهان نیز یک محموله بیلت صادراتی را با ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن فروخته است.

منبع: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

انتهای پیام/

خبر پیشین
توسعه خطوط ریلی، آلایندگی کلانشهرها را کاهش می‌دهد
خبر بعدی
افت شاخص کل در بورس و فرابورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست