کد خبر: 112103
فرهنگی و اجتماعی
در آستانه فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت

بهره برداری از ۳ پروژه ذوب آهن در حوزه‌های محیط زیست و مسئولیت اجتماعی

در آستانه فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آیین بهره برداری از سه پروژه ذوب آهن در حوزه های محیط زیست و مسئولیت اجتماعی با حضور مسؤلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر، حسین رجایی نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس، حمید رضا محمدی فرماندار این شهرستان، ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن و جمعی از دیگر مسئولین این شرکت و شهرستان لنجان پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه در این مجتمع عظیم صنعتی برگزار شد.
در این آیین دو پروژه زیست محیطی بهینه سازی الکتروفیلتر ۱۱۰ آگلومراسیون و بگ فیلتر واگن توزین کوره بلند شماره یک و یک پروژه در حوزه مسئولیت اجتماعی جهت تجهیزات جدید بیمارستان شهید مطهری ذوب آهن از جمله دستگاه پیشرفتهMRI، دستگاه سنگ شکن، دستگاه پیشرفته سی تی اسکن ۱۶ اسلایس و دستگاه پیشرفته دانسیتومتری (سنجش تراکم استخوان) راه اندازی شد.
ایرج رخصتی در این آیین در خصوص پروژه های زیست محیطی افتتاح شده گفت: تمام پروژه های توسعه ای ذوب آهن اصفهان پیوست زیست محیطی دارند و این مجتمع عظیم صنعتی از ابتدای تاسیس، خود را متعهد به رعایت الزامات صنعت سبز می داند و در این راستا فعالیت های مختلف را با هزینه های چشمگیر انجام داده اس.
وی افزود: محیط زیست امانتی است که باید آن را به دست آیندگان بسپاریم و با توجه به اینکه طبق آموزه های دین اسلامی، آسیب رساندن به یک نفر در حکم آسیب به کل بشریت است، لذا حتی رفع کمترین آلایندگی ها هم باید مد نظر باشد.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن، راه اندازی تجهیزات جدید بیمارستان شهید مطهری را در راستای مسئولیت های اجتماعی این شرکت دانست و گف: این تجهیزات به ویژه MRI در منطقه وجود ندارد و راه اندازی آن خدمت مهمی به این منطقه با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت اس.
امام جمعه زرین شهر نیز در این آیین، دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه صنعت را چشمگیر دانست و گفت: پیش از انقلاب، متاسفانه مانع انتقال دانش فنی به ایرانیان می‌شدند و اما حماسه سازی مردم در برابر رژیم طاغوت، تمام آن مناسبات ظالمانه را برهم زد و جوانانی از همین خاک مدیریت صنعت کشور را برعهده گرفتند.
وی افزود: دستاوردهای  ذوب آهن اصفهان یکی از نمادهای مهم خودباوری و اعتماد به جوانان است و با این نیروی انسانی توانمند می توان انتظار پیشرفت های بیشتری از این مجموعه صنعتی داشت.
نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: صنعت فولاد ایران مدیون ذوب آهن اصفهان است و این شرکت کانونی برای تربیت نیروهای متخصص و مدیران کارآمد جهت صنعت کشور بوده است.
حسین رجایی با اشاره به تجارب ارزشمند پیشگامان ذوب آهن گفت: جوانان این شرکت نیز با سرلوحه قرار دادن گام دوم انقلاب می توانند این شرکت را که پیشگام صنایع فولادی است، به عنوان پیشتاز در تولید محصولات صنعتی مهم مطرح نمایند.
وی برقراری تعاملات عمیق تر با ذوب آهن اصفهان را از جمله برنامه های کاری خود برشمرد و اظهار داشت: آمادگی همکاری و حمایت از این مجتمع عظیم صنعتی را داریم تا دوباره جایگاه خود را در قله صنعت فولاد کشور به دست آورد.
نماینده مردم لنجان در مجلس، پروژه های زیست محیطی ذوب آهن به ویژه پروژه های جدید را قابل تقدیر دانست و گفت: این پروژه ها هزینه بر هستند و اغلب هم به خوبی دیده نمی شوند اما از جنبه اخلاقی و انسانی بسیار مهم هستند و با دعای خیر مردم، برکات فراوان آن به این شرکت می رسد.
فرماندار شهرستان لنجان نیز ضمن تقدیر از اقدامات ذوب آهن در حوزه های زیست محیطی و مسئولیت اجتماعی گفت: این شرکت در مقابله با بحران کرونا نیز به منطقه خدمات بسیاری ارائه داد و بیمارستان شهید مطهری همچون گذشته آمادگی کامل خود برای مقابله با سویه جدید این بیماری اعلام کرد.
حمید رضا محمدی افزود: باوجود اینکه وظیفه ذاتی بیمارستان شهید مطهری، ارائه خدمات به ذوب آهن اصفهان است اما همواره به مردم منطقه خدمات بسیار مهمی ارائه داده است.
وی اظهار داشت: شهر فولاد شهر در حال توسعه است و لذا وجود این بیمارستان اهمیت ویژه ای دارد و مردم از استان های همجوار نیز به این بیمارستان مراجعه می کنند و لذا وظیفه ما مسئولین است که نهایت همکاری را با ذوب آهن اصفهان و این بیمارستان داشته باشیم.

انتهای پیام/

خبر پیشین
اصفهان قطب صنعت فولاد و پتروشیمی و نساجی است
خبر بعدی
تأمین مواد اولیه ذوب‌آهن اصفهان در برنامه صدر تأمین است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست