کد خبر: 80802
صنعت
گام بلند ذوب‌آهن اصفهان

آغاز پروژه احداث کوره پاتیلی جدید شماره ۳ و بازسازی کوره پاتیلی شماره ۱

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن گفت: پروژه احداث کوره پاتیلی جدید شماره ۳ و بازسازی کوره پاتیلی شماره ۱ با هدف افزایش ظرفیت تولید در بخش فولادسازی آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مهدی نصر در خصوص پروژه احداث کوره پاتیلی شماره ۳ (LF3 ) بازسازی کوره پاتیلی شماره ۱ (LF1 ) اظهار کرد: به منظور افزایش ظرفیت تولید در بخش فولادسازی و همچنین ضرورت تولید فولادهای کیفی به خصوص تولید فولاد ریل و با توجه به ظرفیت گرمایی پایین و اتلاف انرژی و زمان در کوره پاتیلی شماره ۱،‌ به صورت EPC با همکاری شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک به تعریف و اجرای پروژه احداث کوره پاتیلی جدید شماره ۳ و بازسازی کوره پاتیلی شماره ۱ اقدام شد.

وی افزود: در این طرح ضمن بازسازی و افزایش توان تجهیزات و ظرفیت گرمایی کوره پاتیلی شماره ۱، با احداث کوره پاتیلی شماره ۳ با ظرفیت ۱۳۰ تن، دمای مورد نیاز جهت ارسال فولاد مذاب توسط پاتیل‌ به ریخته‌گری‌ها فراهم می آید.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن گفت: در این فرایند افت دما در زمان‌ توقف پاتیل‌ها بعد از عملیات کنورتورها جبران می‌شود و توقف کنورتورها و ذوب‌های تخلیه شده از آن‌ها در کارگاه ریخته‌گری کاهش یافته و در نتیجه سرعت و ظرفیت تولید افزایش می‌یابد. این طرح هم اکنون با پیشرفت ۳۰ درصدی در مرحله تامین و ساخت تجهیزات و اجرای فعالیت‌های سیویل است.

وی با اشاره به حجم بالغ بر ۶۰۰ تنی تجهیزات و اسکلت فلزی طرح و پیشرفت ۳۶ درصدی فعالیت‌های ساختمانی افزود: عمده تجهیزات اصلی و حساس پروژه از قبیل سیستم هیدرولیک، ترانسفورماتور، بازوی الکترود، تجهیزات پست ۶۳ کیلوولت، سیستم PFC و ریداندانت، تابلوهای اصلی اتاق کنترل و تجهیزات ابزار دقیق حساس با تامین کنندگان خارجی و داخلی سفارش گذاری شد و در مرحله ساخت است. همچنین ساخت اسکلت فلزی، تابلوهای برق و … درکارگاه های ساخت پیمانکار در حال تکمیل و ارسال به سایت پروژه است.

به گزارش ذوب ۲۴، نکات برجسته این طرح به شرح زیر است:

  • عملیات متالورژی ثانویه بیش از ۹۵ درصد از فولاد مذاب تولیدی بخش فولادسازی
  • تولید فولادهای کیفی نظیر فولاد ریل و فولادهای کم آلیاژ با استحکام بالا (HSLA)
  • کاهش توقفات و افزایش ظرفیت تولید بخش فولادسازی

انتهای پیام/

خبر پیشین
تولید اولین ذوب و شمش فولاد بوتیای ایرانیان
خبر بعدی
استارت ذوبی‌ها برای دربی نصف‌جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست