کد خبر: 112001
صنعت
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

قراردادهای بلندمدت برای تأمین پایدار مواد اولیه ذوب‌آهن را دستور کار داریم

رئیس هیات عامل ایمیدرو از قراردادهای بلند مدت برای تأمین پایدار مواد اولیه ذوب‌آهن خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، وجیه اله جعفری در حاشیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران به خبرنگار ما گفت: نوع ماده اولیه مورد نیاز تولید در ذوب آهن اصفهان اختصاصی است و برخی از معادن کشور آن را دارا هستند. سال گذشته تلاش کردیم با ذوب آهن یک بسته تامین مواد اولیه آماده کنیم که هنوز هم پیگیر آن هستیم تا بتوانیم برای تامین مواد اولیه این کارخانه مادر صنعتی برنامه ریزی عملیاتی داشته باشیم.
وی افزود: تنظیم قراردادهای بلند مدت برای تامین پایدار مواد اولیه از معادنی که با این کارخانه همخوان هستند و همچنین اکتشافات جدید را در دستور کار داریم.
معاون وزیر صمت تصریح کرد: معدن ققنوس به سازمان صمت استان و معاونت امور معدنی برمی‌گردد اما ایمیدرو هم به عنوان سازمان توسعه‌ای هر کمک و حمایتی که بتواند برای تامین پایدار مواد اولیه ذوب آهن و جلوگیری از تعطیلی معدن داشته باشد، انجام می‌دهد.
وی خاطر نشان کرد: ما تلاش داریم در بخش‌هایی که محدوده‌های معدنی فعال وجود دارد از طریق پهنه‌ها، پروانه اکتشاف، قرارداد خرید تضمینی بین واحدهای خصوصی و … عمل کنیم چرا که تنها به یک روش نباید اکتفا کرد که این موضوع هم نیازمند هماهنگی است.
جعفری گفت: برقراری مجدد مصوبه هیات وزیران مبنی بر اختصاص یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن سنگ آهن به این شرکت را پیگیر هستیم که به یاری خدا به زودی انجام می‌شود.
انتهای پیام/

خبر پیشین
امضای ۲ قرارداد تحقیقاتی توسط ذوب‌آهن اصفهان با صرفه جویی ۲.۲ میلیون یورویی
خبر بعدی
زنجیره فولاد کشور از معدن تا محصول نهایی به فولادی‌ها سپرده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست