کد خبر: 111905
صنعت
در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران صورت گرفت

امضای ۲ قرارداد تحقیقاتی توسط ذوب‌آهن اصفهان با صرفه جویی ۲.۲ میلیون یورویی

در جریان روز نخست سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران ۲ قرارداد تحقیقاتی توسط ذوب‌آهن اصفهان با صرفه جویی بالغ بر 2.2 میلیون یورویی امضا شد.  

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران ۲ قرارداد تحقیقاتی توسط ذوب‌آهن اصفهان امضا شد.

طراحی، ساخت و بومی سازی قالب مسی ریخته گری فولادسازی با شرکت پویش ساخت ذوب آهن با صرفه جویی یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورویی یکی از دو قرارداد امضا شده است.

همچنین طراحی، ساخت و نصب دستگاه اندازه گیری ابعاد در حالت گرم در کارگاه نورد ۵۰۰ ذوب آهن (HOT PROFILE MEASUREMENT) با سازمان جهاد دانشگاهی شریف و ستاد توسعه فناوری فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت با صرفه جویی یک میلیون یورویی امضا شد.

ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن پس از امضای قراردادهای مذکور گفت:  قالب‌های مسی یک قطعه استراتژیک در ایستگاه های ریخته گری برای تولید فولاد است.

وی افزود: تکنولوژی ساخت این قطعه، در اختیار چندین شرکت محدود در دنیا است که به دلیل تحریم، تامین آنها مشکل بود. این مشکل، صنعت فولاد کشور را بر آن داشت که این قطعه استراتژیک را در داخل تولید کند.

سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن افزود: در این راستا با توجه به اینکه شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن یکی از شرکت‌های توانمند در بومی سازی قطعات است، ذوب آهن اصفهان با سرمایه گذاری لازم در این شرکت در نظر دارد، این قطعه را در داخل شرکت بومی کرده و دانش آن را در اختیار گیرد.

وی در خصوص پروژه طراحی، ساخت و نصب دستگاه اندازه گیری ابعاد در حالت گرم در کارگاه نورد ۵۰۰ ذوب آهن نیز اظهار کرد: این طرح علاوه بر اینکه دقت‌های اندازه گیری در خطوط نورد را افزایش می‌دهد، پیش نیاز بومی سازی اندازه گیری گرم ریل در کارگاه نورد ۶۵۰ است و این موضوع از سطح بالای فناوری برخوردار است.

رخصتی بیان کرد: با اجرای این طرح، دانش مربوطه در ایران بومی می‌شود و کلیه شرکت‌های داخلی بدون نیاز به شرکت‌های خارجی از آن بهره مند می‌شوند. همچنین اجرای این طرح در تولید پایدار ریل به عنوان یک کالای استراتژیک نیز نقش بسیار مهمی دارد.

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان زنجیره آهن و فولاد کشور با رویکرد بومی‌سازی و توسعه تکنولوژی از ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. ذوب‌آهن در این نمایشگاه حضوری فعال دارد.

انتهای پیام/

 

خبر پیشین
 ذوب‌آهن جایگاه مهمی در بومی سازی صنعت کشور دارد
خبر بعدی
قراردادهای بلندمدت برای تأمین پایدار مواد اولیه ذوب‌آهن را دستور کار داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست