کد خبر: 90305
بورس
بورس در ۳ آذر

قرمزی چراغ شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

در جریان معاملات امروز (چهارشنبه، سوم آذرماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۱۰ هزار و ۴۴۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۹۴ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۵۷۱ واحد کاهش، به رقم ۳۸۳ هزار و ۴۶۹ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، برپایه معاملات آخرین روز معاملاتی هفته، بیش از ۴ میلیارد و ۸۰۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۵ هزار و ۱۵۸ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۸ هزار و ۴۲۴ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۱۸ هزار و ۶۱۵ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه خودرو با ۵۷ هزار و ۹۲ معامله به ارزش ۴ هزار و ۲۷۵ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۵۴ هزار و ۲۷۹ معامله به ارزش ۳ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال، گروه اداره بازارهای مالی با ۳۴ هزار و ۱۴۰ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۳۰ هزار و ۱۵۱ معامله به ارزش یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و گروه چند رشته‌ای صنایع با ۲۰ هزار و ۴۲۷ معامله به ارزش یک هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پلی پروپیلن جم با ۲۹۱ واحد، گروه بهمن با ۲۱۲ واحد، شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با ۸۰ واحد، شرکت پست بانک ایران با ۷۰ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری سایپا با ۵۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۲۶ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۷۴۶ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۴۶ واحد، شرکت پتروشیمی پردیس با ۵۶۵ واحد و بانک ملت با ۵۴۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
مدیرانی که کارکنانش واکسینه نشده باشند، توبیخ می‌شوند
خبر بعدی
شکست خانگی ذوب‌آهن مقابل فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست