کد خبر: 01032606
معدن
معاون وزیر صمت:

وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخایر معدنی در کشور

معاون وزیر صمت از شناسایی و ثبت مواد معدنی خبر داد و گفت: بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخایر معدنی در کشور ذخیره قطعی و مابقی ذخیره زمین‌شناسی پیش‌بینی‌شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، علیرضا شهیدی بابیان اینکه افزایش عمق و سطح اکتشافات ایران می‌تواند به افزایش ذخایر معدنی ایران اضافه کند، اظهار کرد: بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخیره معدنی در کشور شناسایی قطعی و مابقی ذخیره زمین‌شناسی پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قریب به دو دهه است که به شناسایی ذخایر پنهان روی آورده است به این معنی که این ذخایر به‌هیچ‌عنوان نشانه‌هایی روی سطح زمین ندارند، بنابراین امیدواریم با استفاده از ژئوفیزیک هوایی بتوانیم این ذخایر معدنی را شناسایی کنیم.

معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: ما در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از مقیاس یکصدهزارم در دهه ۸۰ به مقیاس ۹۴۵ هزار کیلومترمربع، سطح کشور را مورد شناسایی قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از افزایش دقت اکتشافات خبر داد و بیان کرد: از سال گذشته این سازمان به تولید اطلاعات‌پایه در مقیاس یک پنجاه هزارم ورود کرده، لذا امیدواریم در برنامه پنج ساله هفتم کل کشور را در مقیاس یک پنجاه هزار داشته باشیم.

شهیدی در پایان خاطرنشان کرد: در بحث شناسایی و پی‌جویی زیاد از دنیا عقب نیستیم و باید به این نکته نیز توجه کنیم که سطح کشور ما بسیار وسیع است لذا در اینباره نیازمند همکاری بخش خصوصی نیز هستیم.

انتهای پیام/

خبر پیشین
۳۰ هزار میلیارد اعتبار برای اصفهان پیش بینی شد
خبر بعدی
بازچرخانی آب، طرح مناسب صنایع اصفهان برای مقابله با کم‌آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست