کد خبر: 01032501
صنعت
مدیرعامل ذوب‌آهن در کنفرانس تخصصی استیل پرایس:

ذوب‌آهن اصفهان امسال ۴۰۰ هزارتن محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کند

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: تولید محصولات با ارزش افزوده بالا یکی از استراتژی‌های اصلی این شرکت است که در این راستا برنامه امسال ذوب آهن اصفهان، تولید ۴۰۰ هزارتن محصولات صنعتی و با ارزش افزوده بالاست.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، ایرج رخصتی در اولین کنفرانس تخصصی استیل پرایس با عنوان تولید فولادهای پیشرفته با ارزش افزوده بالا که در هتل المپیک تهران برگزار شد، به شرایط تولید محصولات شرکت پرداخت و اظهار کرد: با اجرای طرح‌های توسعه مرتبط تا افق ۱۴۰۴ بیش از۶۰ درصد از محصولات تولیدی شرکت، فولادهای آلیاژی و کیفی باارزش افزوده بالا خواهد بود.
وی با اشاره به وجود زنجیره کامل تولید فولاد از مواد معدنی تا محصول نهایی در این مجتمع عظیم صنعتی، تولید فولاد به روش کوره بلند-کنورتور مشابه۷۰ درصد واحدهای تولید فولاد جهان را یکی از مزیت‌های اصلی این شرکت برای تولید محصولات با ارزش افزوده بالا دانست و گفت: این شرکت با دارا بودن گواهینامه‌ها و استانداردهای ملی و بین المللی در تولید محصولات فولادی در سال گذشته موفق به صادرات یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن از محصولات خود شد.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان طراحی و تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان را یکی ازمهمترین گام‌های صنایع فولادی کشور برای تولید محصولات صنعتی دانست و گفت: در این راستا فولاد مورد نیاز ریل تولید شد و همچنین انواع ریل مورد نیاز کشور از جمله ریل مترو، ریل معدن، ریل زبانه سوزن و … نیز تولید شد که به لحاظ بومی سازی یکی از افتخارات سال‌های اخیر صنعت کشور محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: این شرکت از ۱۰ سال گذشته، رویکرد تولید محصولات صنعتی را به صورت جدی دنبال کرده است و به تدریج از تولید محصولات ساختمانی به سمت تولید محصولات صنعتی حرکت کرده است.
رخصتی به پروژه‌های توسعه این شرکت در راستای تولید محصولات صنعتی اشاره کرد و گفت: پروژه‌های احداث خط جدید کلاف آلیاژی در کارگاه نورد ۳۵۰، احداث کوره پاتیلی شماره ۳ و بازسازی کوره پاتیلی شماره۱، احداث واحد VOD در بخش فولادسازی و ریخته گری تختال و نورد گرم و سرد الکتریکی از جمله پروژه‌هایی است که تولید محصولات صنعتی در ذوب آهن اصفهان را متحول می‌سازد.
وی به ۱۲ مورد فولادهای خاص تولید شده در ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و گفت: این شرکت قادر به تولید انواع فولادهای آلیاژی از جمله کم آلیاژ، پر آلیاژ، میکروآلیاژ با استحکام بالا، ابزار و فولاد ضد زنگ است و همچنین قادر به تولید هرگونه سفارش برای فولادهای خاص است.
رخصتی نتایج اقتصادی حاصل از توسعه تولید فولادهای آلیاژی و صنعتی را برای ذوب آهن اصفهان بسیار چشمگیر دانست و گفت: نسبت حاشیه سود تولید ورق سرد الکتریکی و ورق گرم آلیاژی نسبت به سایر محصولات بسیار قابل توجه است و همچنین تولید ریل و تیرآهن H بال پهن و فولادهای آلیاژی همچون کلاف آلیاژی، سیم و … نیز نسبت به دیگر محصولات حاشیه سود خوبی ایجاد می‌کند.
وی افزود: در تولید محصولات ساختمانی نیز، به سمت تولید محصولاتی رفتیم که سایر فولادسازان کشور قادر به تولید آن نبوده‌اند. از جمله این محصولات می‌توان به تیرآهن‌های بال پهن اشاره کرد که در استحکام صنعت ساختمان کشور اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند تحولی در این صنعت ایجاد کند.
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان افزود: گرایش ذوب آهن اصفهان به تولید محصولات صنعتی به این معنا نیست که نیاز کشور به محصولات ساختمانی را نادیده گرفته‌ایم بلکه هرگاه نیاز باشد این محصولات را به اندازه کافی و بر اساس تقاضای بازار تولید می‌کنیم و در ابتدای سال جاری نیز نقش مهمی در کنترل قیمت‌ها ایفا کردیم.
نخستین کنفرانس تخصصی استیل پرایس با محوریت فولادهای پیشرفته با ارزش افزوده بالا با حضور جمعی از دست اندرکاران و متخصصین صنعت فولاد کشور برگزار شد.
سازمــان توسعـه و نوســـازی معادن و صنایع معدنی ایران، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی، فولاد خراسان و شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر مشارکت کنندگان اصلی این کنفراس بودند.
انتهای پیام/
خبر پیشین
زاهدی‌وفا سرپرست وزارت کار شد
خبر بعدی
استراتژی‌ ذوب آهن، تولید محصولات با ارزش افزوده بالا است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست