کد خبر: 100502
صنعت
مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران مطرح کرد

آمادگی مجلس و شرکت ملی گاز آماده برای کمک به صنعت فولاد

مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه مجلس و شرکت ملی گاز آماده کمک به تامین گاز صنعت فولاد هستند، گفت: باید ظرفیت واردات ۴۰ میلیون متر مکعبی و همچنین ساماندهی مصرف داخلی توجه کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، حسن سیدآبادی در سمینار تخصصی چالش گاز و در پنل تخصصی تامین پایدار گاز در زنجیره فولاد اظهار کرد: جلسات مختلفی با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس و مدیرعامل شرکت ملی گاز برگزار شد تا اقدامات لازم برای کمک به حوزه فولاد انجام شود.

وی با بیان اینکه اکنون ظرفیت واردات گاز در حد ۴۰ میلیون متر مکعب است، گفت: انتقال این میزان از دو مجرای خط انتقال از ترکمن گاز وجود دارد. هم اکنون ۵ میلیون متر مکعب با سواپ گاز محقق شده است، بنابراین همچنان ۳۵ میلیون مترمکعب ظرفیت خالی وجود دارد.

مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در بخش فلرینگ گاز اگر اقدامات لازم صورت بگیرد و گاز جمع آوری شود، ظرفیت تامین روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز خواهد بود، گفت: از نظر ذخیره گاز دومین کشور دنیا هستیم و در صورتیکه سرمایه‌گذاری لازم در این حوزه انجام شود مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

سیدآبادی با اشاره به مصرف گاز در شهرک‌های صنعتی گفت: مصرف ناحیه و شهرک‌های صنعتی در بخش خانگی قرار گرفته است. همچنین در مراکز مذهبی مصرف گاز مجانی شده است. با این شرایط مشخص است که وضعیت به هم می‌ریزد. اگر ساماندهی‌های لازم انجام شود مشکلی برای تامین خوراک گاز برای صنعت فولاد و پتروشیمی نداریم.

وی ادامه داد: به علاوه در ایران کویر بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن برای تولید برق خورشیدی استفاده کرد. چرا در تولید برق خورشیدی سرمایه‌گذاری انجام نمی‌شود؟ به نظر می‌رسد اگر تشکل شکل گرفته در این خصوص منسجم باشد، شرکت ملی گاز و مجلس کمک می‌کند تا به افق ۱۴۰۴ و تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برسیم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

خبر پیشین
آمادگی بخش معدن و صنایع معدنی برای سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی
خبر بعدی
خداحافظی رسمی با قیمت‌گذاری دستوری فولاد/ همه محصولات زنجیره فولاد باید در بورس کالا عرضه شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست