کد خبر: 71902
صنعت
مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات ذوب‌آهن:

تعمیرات اساسی خط و پرداخت کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب‌آهن با موفقیت انجام شد

مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات ذوب‌آهن اصفهان گفت: تعمیرات اساسی کارگاه نورد ۶۵۰ بر اساس برنامه پیش بینی شده از بیست و هفت شهریورماه تا دوم مهرماه سال جاری با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، محمدرضا یزدان پناه با اشاره به اهمیت اجرای دقیق و صحیح این تعمیرات اظهار کرد: با توجه به جایگاه بالای کارگاه نورد ۶۵۰ در تولید محصولات فولادی کارخانه به ویژه تولید مقاطع جدید فولادی نظیر انواع ریل، انواع تیرآهن‌های سایز بالا، آرک‌ها، ورق سازه‌های فولادی و شمش‌ها، اجرای کامل و با کیفیت این تعمیرات مطابق با زمانبندی پیش بینی شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود. از این رو با بررسی‌های لازم و تعیین خطوط بحرانی تعمیرات، سعی شد با استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌های کارگاه تعمیر تجهیزات و پرسنل پروژه‌ای پیمانکاران مدیریت مهندسی نت، سرعت عمل بیشتری به اجرای فعالیت‌های تعمیراتی داده شود، تا بتوان در موعد پیش بینی شده خط تولید کارگاه راه اندازی شود.

وی افزود: با توجه به عدم امکان توقف طولانی مدت خط تولید کارگاه نورد ۶۵۰ طی سال‌های گذشته و ناشی از تعهدات کارخانه، کلیه تجهیزات خط تولید این کارگاه باید در این تعمیرات تحت سرویس و تعمیر قرار می‌گرفتند. با هماهنگی واحدهای مختلف، نیروهای اجرایی برای اجرای سریع و دقیق این تعمیرات به صورت سه شیفت و تمام وقت برنامه ریزی گردند.

یزدان پناه گفت: با توجه به ضرورت کاهش گراف اولیه از دوازده شبانه روز به هفت شبانه روز به علت اهمیت تولیدات این کارگاه، فعالیت‌های کوره، خط و بستر با حداقل زمان لازم بررسی و گراف اجرایی تدوین شد.

محمد امین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد نیز در این رابطه گفت: کارگاه نورد ۶۵۰ آخرین بار در سال ۱۳۸۹ تعمیرات اساسی شده بود. البته سال ۱۳۹۷ یک تعمیرات ۱۲۰ ساعته و در فاصله سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۷ چند تعمیرات ۸۰ ساعته انجام شده بود ولی تعمیرات اساسی در این سطح صورت نگرفته بود. در این توقف علاوه بر تعمیرات اساسی کارگاه همزمان ۳ عدد از بالک های جرثقیل کارگاه در خط۶ و ۵ نیز تعویض شد و در عین حال همزمان پروژه نصب و راه اندازی اره و دریلینگ ۳ پروژه ریل در حال انجام بود.

وی تأکید کرد: با احجام سنگین تعمیراتی و شرایط خاص تجهیزات نورد ۶۵۰ بازهم تعمیرات در گراف تعیین شده هفت شبانه روزو با توجه به حضور حجم کثیری از نیروهای کارگاه، نت تعمیرات و پیمانکاران بدون هیچگونه حادثه انسانی و تجهیزاتی با شرایط مطلوب به پایان رسید و در موعد مقرر شمش گیری انجام شد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
در شرایط سخت تحریم باید ارتباطی خوب بین معادن و صنایع ایجاد کرد
خبر بعدی
برنامه ریزی برای تحقق رشد ۱۰ درصدی بخش صنعت و معدن با تامین برق پایدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست