کد خبر: 100101
صنعت

امکان ذخیره‌سازی آگلومرات در آگلومراسیون ذوب‌آهن اصفهان فراهم شد

بستر لازم برای ذخیره سازی آگلومرات مازاد بر نیاز کوره بلند در مدیریت آگلومراسیون ذوب آهن اصفهان  فراهم شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مسعود طاهری معاون تولید مدیریت آگلومراسیون شرکت اظهار کرد: در زمان‌های تعمیرات آگلوماشین‌ها و یا مواقع خاص برای حفظ و تداوم تولید کوره بلندها لازم است همیشه مقداری آگلومرات در کارگاه انبار مواد خام آگلومراسیون آماده بارگیری باشد، در این راستا با وجود مشکلات تامین این محصول، مدیریت خرید مواد اولیه همواره و به صورت مستمر از تولید کنندگان آن در سطح کشور مبادرت به خرید کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در مقاطع و فواصل زمانی مشخص تولید آگلومره مازاد بر مصرف کوره بلند است، در صورت وجود سیستمی برای ذخیره سازی به خرید آگلومره نیاز نیست و صرفه جویی قابل توجهی حاصل می‌شود.

محمد جان نثاری مهندس مکانیک کارگاه پخت نیز گفت: با هدف رفع این مشکل، ذخیره سازی محصول آگلومره مازاد بر مصرف کوره بلند در بخش پیشنهاد شد در زمان‌های عدم نیاز و عدم پذیرش آگلومرات به جای توقف خط تولید به ذخیره سازی آن اقدام شود.

وی افزود: در همین راستا به همت پرسنل مکانیک بخش، در قسمت زیرین شیبر موبایل شوت آگلوماشین شماره ۴ یک راهگاه طراحی و  نصب شد و به بهره برداری رسید تا محصول مازاد آگلومره به وسیله کامیون به انبار مواد خام منتقل و نگهداری شود.

به گزارش ذوب ۲۴، تلاشگران مدیریت‌های آگلومراسیون و امور فنی و برنامه ریزی تولید در اجرای این طرح مشارکت فعال داشتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
رکورد ۵۰ ساله تولید ذوب‌آهن را جابه‌جا می‌کنیم
خبر بعدی
افزایش صادرات ۳۰ درصدی محصولات و ۲۷ درصدی فولاد خام تا پایان آبان امسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست