کد خبر: 50202
بورس
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان

انتقال «ذوب» از فرابورس به بورس به زودی نهایی می‌شود

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ، گفت: اگر ذوب آهن را برای واردات زغال سنگ خارجی آزاد بگذارند از نظر کیفیت و ارزش اقتصادی بازدهی بیشتری خواهد داشت.
منصور یزدی زاده با تشریح دلایل تمرکز این شرکت بر صادرات شمش، بیان کرد: محدودیت در صادرات محصولات نهایی به دلیل تحریم‌ها و وضع تعرفه‌های سنگین بر واردات محصولات نهایی فولادی با عنوان حمایت از صنایع داخلی توسط سایر کشورها، تعدد کارخانه‌های نورد در کشور و رقابت منفی قیمتی آن‌ها در بازار‌های هدف صادراتی به دلیل دسترسی به شمش ارزان قیمت داخلی بسیار دشوار است. به همین منظور بیشتر کشور‌ها تمایل دارند تا تنها شمش فولادی را وارد کشور خود کنند تا محصولات نهایی.
وی همچنین با بیان چالش‌های این شرکت گفت: بحران آب در اصفهان، تحریم ها، ویروس کرونا، محدودیت ظرفیت تولید زغال سنگ کشور، عدم تناسب قیمت گذاری زغال سنگ داخلی در مقایسه با زغال سنگ خارجی از چالش‌هایی است که این شرکت با آن مواجه است.
یزدی زاده درباره برنامه‌های آتی شرکت هم اظهار کرد: افزایش تولید با راه اندازی کوره بلند شماره یک، کاهش مصرف کک، تملک معادن سنگ آهن، تکمیل زنجیره تامین آب، افزایش موجودی مواد اولیه، تأسیس شرکت حمل و نقل ریلی برای حمل و نقل پایدار مواد اولیه، خرید برق از بورس انرژی، آغاز بازسازی باتری شماره ۲ کک سازی، تداوم انتقال پساب شهری به کارخانه، انتشار اوراق مرابحه و استفاده از توان شرکت‌های تابعه خارج از کشور از جمله برنامه‌های این شرکت است.
خبر پیشین
بازسازی کامل سیستم الکتریکی لوکوموتیوهای روسی شرکت
خبر بعدی
بومی سازی چرخ و محور قطار‌های مانوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست