کد خبر: 112303
صنعت
معاون دادستان کل کشور تأکید کرد

لزوم خروج دولت از فرآیند قیمت گذاری در زنجیره فولاد

معاون دادستان کل کشور بر لزوم خروج دولت از فرآیند قیمت گذاری در زنجیره فولاد تأکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در دیدار معاون دادستان کل کشور با اعضای هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، سعید عمرانی با تأکید بر ضرورت حصول توازن در زنجیره تولید، لزوم خروج دولت از فرایند قیمت گذاری در زنجیره فولاد کشور و واگذاری آن به اعضای زنجیره تولید را مورد تأکید قرار داد و گفت: صنعت فولاد نقش برجسته‌ای در صنعتی شدن کشور دارد و در حوزه‌های مهمی مثل آب، باید توجه داشت.

وی افزود: این صنعت در عین حال که ارزش افزوده بسیار بالایی را برای کشور دارد، تنها ۲ درصد از کل مصرف آب کشور را به خود اختصاص داده که سهم بالایی نسبت به سایر حوزه‌ها محسوب نمی‌شود.

چایچی یزدی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز عدم توازن قیمتی در بین حلقه‌های زنجیره فولاد را به عنوان یکی از معضلات کنونی این صنعت برشمرد و اعلام کرد: نرخ آهن اسفنجی، گران بوده و از الگوی منطقی و متوازن با قیمت‌های فولاد تبعیت نمی‌کند و این به معنی ترغیب زنجیره به خام فروشی بیشتر است.

وی افزود: ضمن این که به دلیل عدم امکان تولید اقتصادی توسط شرکت‌های فولادی، این بخش از زنجیره که باید با ارزش آفرینی مناسب‌تر همراه باشد، با مخاطره جدی روبرو خواهد شد.

همچنین سید رضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران نیز اهمیت و ضرورت تولای این انجمن در سامانه جامع بومی سازی را مورد توجه قرار داد تا از این طریق همه تولیدکنندگان داخلی قطعه و تجهیز بتوانند از طریق این سامانه مورد شناسایی و حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تولید فولاد خام از مرز ۲۱.۲ میلیون تن گذشت
خبر بعدی
برابر استقلال پرانرژی هستیم/ حریف را به دردسر می‌اندازیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست