کد خبر: 112302
صنعت
مطابق آمار ۹ ماهه وزارت صمت

تولید فولاد خام از مرز ۲۱.۲ میلیون تن گذشت

شرکت‌های بزرگ فولادی کشور موفق شدند از آغاز سال ۱۴۰۰ تا پایان آذر ماه ۲۱ میلیون ۲۷۳ هزار تن فولاد خام تولید کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از شرکت ملی فولاد ایران، واکاوی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است تولید فولاد خام در هم سنجی با پارسال (تولید ۲۱ میلیون و ۷۵۴ هزار تن فولاد خام در ۹ ماهه ۹۹) افت ۲.۲ درصدی نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، تا پایان آذرماه امسال ۱۸ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۲۰۰ تن محصولات فولادی (افت ۵.۸ درصدی) و ۴۸ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۸۰۰ تن سیمان (افت ۹.۱ درصدی) توسط کارخانجات داخلی تولید شد.

کاهش تولید سیمان و فولاد به دلیل قطعی های مقطعی برق بوده است.

با این حال، کارخانجات داخلی در ۹ ماهه امسال ۲۲۷ هزار و ۹۰۰ تن کاتد مس (رشد ۶.۵ درصدی) و ۴۱۱ هزار و ۲۰۰ تن شمش آلومینیوم (رشد ۲۴.۷ درصدی) تولید کردند، اما در پودر آلومینا با افت یک دهم درصدی ۱۷۵ هزار و ۱۰۰ تن و در کنسانتره زغال سنگ با افت ۱۱.۷ درصدی، یک میلیون و ۸۱ هزار و ۴۰۰ تن تولید ثبت شد.

در ۹ ماهه امسال، شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی همچنین یک میلیون و ۹ هزار و ۹۰۰ تن شیشه جام (رشد ۱۹.۱ درصدی)، ۵۴۶ هزار و ۲۰۰ تن ظروف شیشه ای (رشد هفت دهم درصدی)، ۴۵ هزار و ۶۰۰ تن ظروف چینی (رشد ۱۱ درصدی) و ۷۳ هزار و ۹۰۰ تن چینی بهداشتی (کاهش ۱۶.۴ درصدی) تولید کردند.

شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۹ میلیارد و ۴۸۹ میلیون دلار انواع محصولات صادر کردند که در هم سنجی با پارسال رشد ۹۰.۸ درصدی نشان می دهد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
هفته نامه آتشکار – شماره ۱۳۱۵
خبر بعدی
لزوم خروج دولت از فرآیند قیمت گذاری در زنجیره فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست