کد خبر: 2091504
بورس
نگاهی به عرضه‌های امروز بورس کالا

افزایش عرضه تیرآهن و کاهش میلگرد با نرخ ثبات در تالار صنعتی

طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز ۱۵ آذر ۱۴۰۲ قرار است ۳۲۲ هزار و ۸۸۹ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و ورق گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز ۱۵ آذر ۱۴۰۲ قرار است ۳۲۲ هزار و ۸۸۹ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و ورق گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود. این مقدار حجم عرضه شده نسبت به هفته قبل ۸/۴ درصد کاهش دارد.

تیرآهن عرضه شده در بورس کالای امروز با ۹ هزار و ۷۲۴ تن افزایش نسبت به هفته قبل به مقدار ۱۶ هزار و ۸۳۹ تن عرضه شده که نرخ پایه آن با افزایش ۰/۷ درصد به مبلغ ۲۱ هزار و ۳۸۹ تومان معامله خواهد شد. کمترین قیمت عرضه شده این محصول ۲۰ هزار و ۶۳۳ تومان و بیشترین قیمت ۲۲ هزار ۹۶ تومان است. نوع تسویه اکثر شرکت‌های عرضه‌کننده نقدی بوده اما ذوب آهن اصفهان تسویه به صورت ۵۰ درصد نقدی و ۵۰ درصد اعتباری دارد.

همچنین میلگرد با ۲۷۰ هزار و ۴۸ تن، کاهش حجم ۱۲/۲ درصدی نسبت به هفته قبل دارد. میانگین موزون نرخ پایه این محصول ۲۰ هزار و ۲۰۲ تومان یا حدود ۲۲ هزار و ۳۵۲ تومان به اضافه ارزش افزوده و تقریبا ۱۵۰ تومان بالاتر از میانگین نرخ پایه عرضه هفته گذشته (۲۰ هزار و ۲۰۲ تومان) بر روی سایت بورس کالا قرار گرفته است. پایین‌ترین قیمت عرضه شده این محصول ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان و بیشترین قیمت ۲۱ هزار و ۷۹۸ تومان است.

ناودانی با ۴ هزار و ۱۱۲ تن حجم عرضه شده، ۱/۴ درصد کاهش نرخ پایه داشته و به مبلغ ۲۰ هزار و ۷۶۹ تومان درحالی در تابلوی معاملات قرار می‌گیرد که کاهش حجم ۵۳/۷ درصدی نسبت به عرضه قبل دارد. نوع تسویه این محصول در عرضه‌های امروز، فقط یک شرکت به صورت نقدی و مابقی به صورت اعتباری است.

حجم نبشی نیز در عرضه‌های امروز با ۹۱/۲ درصد افزایش نسبت به عرضه قبل، به مقدار ۴ هزار و ۱۱۲ تن و بدون تغییر نرخ پایه به قیمت ۱۹ هزار و ۹۱۸ تومان معامله خواهد شد.

امروز همچنین ورق گرم به حجم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تن با نرخ ۲۶ هزار و ۲۴۵ تومان از طرف ۳ شرکت که به جز یک مورد مابقی تسویه نقدی دارند، بر روی تابلوی بورس کالا معامله خواهد شد.

خبر پیشین
پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران برگزار می‌شود
خبر بعدی
رشد ۲۷۳ درصدی صدور بیمه‌نامه‌های اعتباری صندوق بیمه معدنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست