کد خبر: 2091301
صنعت
رئیس هیات عامل ایمیدرو تأکید کرد

تلاش برای رفع موانع پیش‌روی تولیدکنندگان زنجیره فولاد

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو گفت: تأکید وزیر صمت بر تولید صادرات محور است؛ از این‌رو ایمیدرو تمام تلاش خود را برای برطرف کردن موانع پیش رو و دغدغه‌های تولیدکنندگان از جمله زنجیره فولاد به کار می گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، محمدرضا موثقی نیا، رئیس هیات عامل ایمیدرو شامگاه یکشنبه در دیدار با مدیران شرکت فولاد هرمزگان و شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس اشتغال‌زایی ۱۴ هزار نفری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را از نقاط قوت این منطقه خواند و اظهار کرد: این میزان از اشتغال‌زایی نشان از خدمات ارزنده این مجموعه عظیم اقتصادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه سخنانش بر توسعه پایدار و متناسب خطوط تولید با سایر حلقه‌های زنجیره فولاد تاکید کرد.
وی ادامه داد: تنوع و افزایش تولید و کیفیت در اولویت های این منطقه قرار گیرد.

رشد تولید، راهکار کاهش نرخ تورم
وی افزود: یکی از مهمترین و موثرترین راه‌های کاهش نرخ تورم و رونق اقتصادی کشور را می‌توان رشد تولید دانست که اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه خلیج فارس عاملی تاثیرگذار برای رسیدن به این امر است.

موثقی نیا خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه این است که توسعه خطوط تولید باید متناسب با توسعه حلقه های زنجیره فولاد در سایر شرکت های فولادی باشد. همچنین توسعه باید پایدار و مسیر دستیابی به آن نیز کارشناسی شده باشد.

رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن قدردانی از انجام مسولیت های اجتماعی در این منطقه گفت: بهترین نوع انجام مسولیت های اجتماعی افزایش تولید است زیرا علاوه بر رشد تولید منجر به ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: فولاد هرمزگان یکی از کاملترین مجموعه‌های فولادی کشور است که به تناسب آن نیز انتظار می رود نقش موثرتری در تولید، صادرات و تامین ارز کشور ایفا کند.

در این نشست مشترک، مدیران منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و مدیران عامل شرکت‌های مستقر، دغدغه‌ها، مشکلات و ظرفیت‌های موجود را مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

خبر پیشین
ثبت رکورد کاهش مصرف نسوز در فولاد سبا
خبر بعدی
اخذ ۲درصد مالیات صادرات مواد معدنی متوقف شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست