کد خبر: 01032802
صنعت
مدیر زیرساخت ایمیدرو در بازدید از پروژه نیروگاه شهید باکری خبر داد

قرارداد ساخت نیروگاه‌های جدید در کشور امضا شد

مدیر زیرساخت ایمیدرو از ساخت نیروگاه‌های جدید در کشور با ۵ هزار مگاوات تولید برق خبر داد.
ساخت نیروگاه‌های جدید

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، غلامرضایی در حاشیه بازدید از پروژه نیروگاهی شهید باکری سمنان اظهار کرد: قرارداد ساخت نیروگاه‌های جدید در چارچوب تفاهمنامه ایجاد ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی برای حوزه صنعت و معدن امضا شده است.

وی با بیان اینکه نیروگاه سمنان، نخستین پروژه از این تفاهمنامه است،گفت: این پروژه با ظرفیت تولید ۳۸۰ مگاوات انرژی برق، تا نیمه تابستان امسال راه اندازی می شود.

وی با اشاره به همکاری قابل توجه وزارت نیرو برای طرح فوق، اظهار کرد: طبق تفاهمنامه‌ای که بین وزارتخانه‌های صمت و نیرو منعقد شده، در مجموع ۱۴ استان کشور دارای نیروگاه جدید می شوند که برق آن‌ها در اختیار صنایع و معادن قرار می‌گیرد.

ایجاد ۲۴ سایت نیروگاهی

به گفته غلامرضایی، این میزان ظرفیت در ۲۴ سایت نیروگاهی و طی مدت ۳۶ ماه ایجاد خواهند شد.

مجری وزارت صمت با اشاره به استقبال سرمایه گذاران از این برنامه، گفت: با ساخت نیروگاه‌های جدید پیش بینی می شود ظرفیت های جدیدی به رقم فعلی افزوده شوند.

نیروگاه فولاد مبارکه؛ گام دوم

مجری وزارت صمت در تفاهمنامه ۱۰ هزارمگاواتی نیروگاه همچنین خبر داد که پیش بینی می شود پروژه بعدی، نیروگاه شرکت فولاد مبارکه وارد مدار تولید برق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ درصد مصرف برق کشور مربوط به حوزه صنعت و معدن است، گفت،: نزدیک به ۲۰ هزار مگاوات به این حوزه اختصاص دارد که ۶تا ۷ هزار مگاوات آن مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.

مدیر زیرساخت ایمیدرو به چالش‌های قطعی برق مورد نیاز صنایع اشاره کرد و گفت: ادامه اجرای این تفاهمنامه نیازمند همکاری و همیاری دستگاه های کشور جهت صدور مجوزهای لازم است تا بتوان در زمان مقرر، برق مورد نیاز حوزه تولید و اشتغال را تامین کرد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
برگزاری یادواره شهید چمران و ۱۷ شهید والامقام مهندسی نورد ذوب‌آهن 
خبر بعدی
بازدید خبرنگاران صنعت و معدن از ذوب‌آهن اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست