کد خبر: 01032901
فرهنگی و اجتماعی

بازدید خبرنگاران صنعت و معدن از ذوب‌آهن اصفهان

خبرنگاران حوزه صنعت و معدن کشور با حضور در ذوب‌‌آهن از بخش‌های مختلف این مجتمع عظیم صنعتی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، خبرنگاران حوزه صنعت و معدن کشور در راستای افزایش تعامل و همکاری ذوب آهن اصفهان و رسانه‌ها و آشنایی نزدیک‌تر این خبرنگاران با خط تولید در قالب تور رسانه‌ای از این مجتمع عظیم صنعتی بازدید کردند.

معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ذوب آهن اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرمایه‌های انسانی ذوب آهن که امروز در بخش‌های گوناگون خط تولید، شاهد تلاش و کوشش آن‌ها بودید، اساسی‌ترین دارایی‌های کارخانه محسوب می‌شوند.

احمد اکبری افزود: بدون حضور این عزیزان و دانش و اندیشه پویای آن‌ها، این ماشین آلات و تجهیزات کارایی نخواهند داشت.

وی بیان کرد: برای حفظ سرمایه‌های انسانی و توسعه شایستگی‌ها و توانمندی‌های آن‌ها، سلامتی این عزیزان در اولویت اول ما قرار دارد و این مهم رسالت اولیه ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس تاکنون است.

توسعه فضای سبز در ذوب‌آهن

معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ذوب‌آهن تصریح کرد: این کارخانه ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار فضای سبز منحصر به فرد و دست‌کاشت دارد.

وی خاطرنشان کرد: سرانه فضای سبز شرکت به ازای کارکنان، بیش از یک هکتار است.

اکبری گفت: این کارخانه یکی از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان‌های سطح کشور را دارا است که در کنار خدمت‌رسانی به کارکنان شرکت و خانواده‌های آن‌ها به عموم هموطنان عزیز در امر سلامت یاری می‌رساند.

تولید فولاد در ایران ثمره احداث ذوب‌آهن

مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نیز در نشست گفت: تولید فولاد در ایران ثمره احداث ذوب آهن اصفهان است.

علیرضا امیری افزود: این کارخانه عظیم صنعتی به عنوان یک آرمان ملی با حضور نیروهای مختلف از سطح کشور و تلاش شبانه روزی آن‌ها طی چهار سال ساخته شد که این دستاورد بی نظیر به عنوان یک رکورد ثبت گردید.

 

فولادشهر، دستاورد ذوب‌آهن

وی گفت: احداث فولادشهر از جمله دستاوردهای دیگر ذوب آهن اصفهان است که به عنوان یک شهر مدرن ساخته شد و یک مسئولیت اجتماعی بزرگ به شمار می‌رود.

مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: از زمان ساخت ذوب آهن تاکنون حدود ۱۴۰ هزار نفر در آموزشگاه این کارخانه آموزش دیدند و در صنایع مختلف کشور منشا خیر و برکت شدند و این رویکرد تاکنون ادامه دارد.

وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس نیز برای ذوب آهن اصفهان برگ زرین دیگری محسوب می‌شود زیرا این کارخانه در کنار حفظ خط تولید، برای پشتیبانی از جبهه‌های جنگ با اعزام ۱۴ هزار نفر رزمنده و ارسال قطعات و تجهیزات نقش بی بدیلی را ایفا کرد که سند افتخار آن تا همیشه جاودانه خواهد بود.

صادرات نیمی از محصولات ذوب‌آهن

امیری بیان کرد: ذوب آهن اصفهان با بهره مندی از انواع گواهینامه‌های ملی و بین المللی مطابق با استانداردهای روز دنیا، انواع محصولات فولادی مانند ریل، آرک معدن، انواع تیرآهن، میلگرد و… را تولید و در کنار تامین نیاز بازار داخل، نیمی از محصولاتش را صادر می‌کند.

وی گفت: این شرکت در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی پساب شهرهای فولادشهر، مینادشت و ۱۱ روستای شهرستان فلاورجان و همچنین زرین شهر را خریداری کرده و در سیکل تولیدش مورد استفاده قرار می دهد.

مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان گفت: در خرید پساب این شهرهای همجوار ۵۰۰ میلیارد تومان و برای انتقال پساب کارخانه نیز ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی اظهار کرد: اقدام دیگر در این زمینه ساخت تصفیه خانه پساب در ذوب آهن با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان است.

 

بومی سازی ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات در داخل کارخانه

وی همچنین در خصوص مقوله بومی سازی نیز گفت: ذوب آهن اصفهان با دارا بودن کارگاه‌های مدل سازی، قالب سازی، ریخته گری و ساخت، ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات را در داخل کارخانه می‌سازد و در تامین قطعات و تجهیزات سایر صنایع کشور نیز نقش دارد.

تأمین آب با جذب پساب

مدیر بهداشت و محیط زیست ذوب آهن نیز گفت: این شرکت در حدود سال ۹۴ ، ۲۰۰ متر مکعب بر ساعت پساب زرین شهر را در تصیفه خانه جذب کرد و هم اکنون نیز ۸۴۰ متر مکعب پساب شهرهای ایمان شهر، فولادشهر و لنجان را در تصفیه خانه جذب می کند.

حمید حسینی افزود: این اقدام از منظر بهداشت بسیار موثر است و از بُعد تامین آب نیز حدود ۵۰ درصد از آب برداشتی از کارخانه را کاهش می دهد.

وی گفت: این شرکت ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار جنگل دست کاشت دارد که در بین صنایع یک رکورد بی نظیر به شمار می رود. از این عدد ۱۴ هزار هکتار آن دیم است و مابقی آن نیز از طریق پساب مازاد کارخانه آبیاری می شود.

به گزارش ذوب ۲۴، فولادسازی، کوره بلند شماره یک، پروژه ساخت درب های فلکسیبل کک سازی و مدیریت نورد از جمله بخش هایی بود که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت و آن‌ها از نزدیک فرایند تولید را مشاهده کردند و کارشناسان فنی نیز پاسخگوی سوالات آن ها بودند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
قرارداد ساخت نیروگاه‌های جدید در کشور امضا شد
خبر بعدی
طرح استیضاح وزیر صمت در کمیسیون صنایع مجلس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست