کد خبر: 111601
صنعت

رتبه نخست آزمایشگاه خواص مکانیکی ذوب‌آهن در آزمون ملی مهارت

آزمایشگاه خواص مکانیکی مدیریت آزمایشگاه مرکزی شرکت ذوب‌آهن اصفهان در آزمون مهارت به رتبه نخست دست یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، محمود پوری شعبان مدیر آزمایشگاه مرکزی ذوب‌آهن اظهار کرد: آزمایشگاه خواص مکانیکی، آزمون‌های محصولات تولیدی کارگاه‌های نورد را با سرعت و دقت بالا بر عهده دارد.

وی افزود: با توجه به تنوع و توسعه محصولات تولیدی، تخصیص بخش قابل توجهی از حجم تولیدات شرکت به صادرات، الزامات استانداردهای بین المللی و گواهینامه‌های مربوط و نیز تولید محصولات جدید از قبیل تیرآهن‌های بال پهن، آرک، ریل و… نتایج این آزمایشگاه بر کیفیت محصولات و اعتبار و برند شرکت در عرصه ملی و بین المللی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مدیر آزمایشگاه مرکزی ذوب‌آهن گفت: برنامه ریزی و توسعه برای لزوم به کارگیری حساسیت و دقت حداکثری در امور آزمایشگاهی به ویژه در زمینه کنترل محصولات تولیدی، این مدیریت، حضور مستمر و منظم در برنامه‌های آزمون مهارت و کسب موفقیت در این آزمون ها را به عنوان یکی از اهداف سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵ لحاظ کرده است.

پوری شعبان ادامه داد: در همین راستا آزمایشگاه خواص مکانیکی توانسته است سالیان متوالی با کسب نتایج رضایت بخش همواره در جهت ارتقاء کیفیت نتایج آزمون و حصول اطمینان و اعتماد بیشتر مشتریان گام بردارد که آخرین آن به شرکت در آزمون مهارت برگزار شده توسط مرکز فنون آزمایشگاهی خاورمیانه به عنوان مجری دارای صلاحیت برگزاری آزمون مهارت باز می گردد.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر گزارش منتشر شده توسط این مرکز، شایستگی آزمایشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های آماری عملکرد (z-score) و دقت (K-consistency) ارزیابی شده است که در این میان آزمایشگاه خواص مکانیکی مدیریت آزمایشگاه مرکزی ذوب آهن اصفهان موفق شد در بین بیست و سه آزمایشگاه معتبر در سطح ملی، رتبه عالی (The Best) در آزمون کشش مواد فلزی را تکرار کند.

حسین حاجی نظری سرپرست آزمایشگاه خواص مکانیکی نیز گفت: آزمون مهارت یکی از روش‌های معتبر ارزیابی کیفیت و اطمینان از صحت نتایج آزمون به شمار می رود.

وی افزود: این آزمون برای کلیه آزمایشگاه‌های دارای تجهیزات و توانایی انجام آزمون از جمله آزمایشگاه‌های دارای گواهینامه تأیید صلاحیت، آزمایشگاه های همکار سازمان ملی استاندارد، آزمایشگاه دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی و کارخانجات صنعتی که نیاز مبرم به شرکت در فضای رقابتی سالم برای ارزیابی عملکرد خود در مقایسه با سایر آزمایشگاه های مشابه دارند، طراحی شده و اجرا می‌شود.

سرپرست آزمایشگاه خواص مکانیکی ذوب‌آهن افزود: موفقیت در این ارزیابی نشان می‌دهد که آزمون‌های آزمایشگاه در سطح استاندارد انجام شده و در شرایطی که به صورت منظم در این برنامه‌ها مشارکت صورت گیرد می‌تواند به عنوان تأییدی بر صحت نتایج، کارایی برنامه‌های کنترل کیفیت، انتخاب مناسب روش‌های بهینه و استاندارد و نگهداری وحفظ کیفیت آزمون ها به شمار رود.

انتهای پیام/

 

 

خبر پیشین
مشکلات ذوب‌آهن باید با استفاده از همه امکانات و نظرات کارکنان حل شود
خبر بعدی
عقب‌ماندگی قیمت شمش فولادی صادراتی ایران جبران می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست