کد خبر: 110401
صنعت
نایب رئیس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد خبر داد

آغاز اعمال محدودیت مصرف برق و گاز برای واحدهای تولید فولاد

 نایب رئیس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: از ابتدای بهمن محدودیت‌های برای مصرف برق و گاز تولید کنندگان فولاد آغاز شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، محمد احرامیان در گفت‌وگویی درباره قطع برق واحدهای تولید فولاد، اظهار کرد: برق واحدهای تولید کننده فولاد قطع نشده اما محدودیت‌هایی برای مصارف آن‌ها آغاز شده است.

وی افزود: از ابتدای بهمن ماه محدودیت‌هایی برای مصرف گاز و برق واحدهای تولید فولاد آغاز شده و گاز برخی از واحدها نیز قطع شده است.

نایب رئیس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد، بیان کرد: به دلیل کسری گاز، اعلام شده است که واحدهای تولید فولاد باید مصرف گاز را به کمتر از ۳۰ درصد توان قراردادی برساند.

وی در رابطه با احداث نیروگاه توسط تولید کنندگان فولاد، اظهار کرد: امکان تولید برق برای واحدهای فولادی مقدور نیست زیرا در کل سال واحدهای تولید کننده فولاد ممکن است ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت کسری برق داشته باشند که احداث نیروگاه و تولید برق برای واحدهای فولادی به برای این میزان تولید برق صرفه اقتصادی ندارد.

احرامیان در رابطه با وضعیت تولید فولاد اظهار کرد: تولید تاکنون ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته پایین تر است ضمن اینکه حداقل باید ۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید افزایش می یافت.

وی افزود: وقتی کسری گاز و برق وجود دارد باید فشار ناشی از این کمبود بین تمام صنایع تقسیم شود، نه اینکه برای جبران این کسری فقط برای یک صنعت محدودیت ایجاد شود و این موضوع ممکن است اثرات نامطلوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
موفقیت آزمایشگاه مرکزی ذوب‌آهن در ارزیابی مراقبتی گواهینامه تایید صلاحیت
خبر بعدی
پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد با خللی مواجه نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست