کد خبر: 110307
اخبار ذوب آهن, صنعت
ارزیابی مراقبتی گواهینامه تایید صلاحیت مدیریت آزمایشگاه مرکزی شرکت در ۲۳ دی ماه توسط تیم ارزیابان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با موفقیت انجام شد.

موفقیت آزمایشگاه مرکزی ذوب‌آهن در ارزیابی مراقبتی گواهینامه تایید صلاحیت

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، علیرضا رضوانیان، معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب‌آهن در مراسم آغاز این ارزیابی به نقش و جایگاه کارکنان شرکت اشاره کرد و گفت: ذوب آهن اصفهان با شرایط و مشکلات سخت کنونی همواره توانسته است منشأ ارائه خدمات ارزشمندی به صنعت فولاد کشور باشد.

مدیر آزمایشگاه مرکزی شرکت ذوب‌آهن نیز گفت: این ارزیابی توسط تیم ارزیابان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار شد که در فاز آنلاین با ارسال مدارک مورد نیاز، بخشی از آزمون‌های تحت دامنه تایید صلاحیت آزمایشگاه مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: این ارزیابی، اولین ارزیابی از آزمایشگاه مرکزی بر مبنای ویرایش ۲۰۱۷-ISO/IEC ۱۷۰۲  بود که با موفقیت و ذکر چند مورد توصیه در راستای بهبود و اقدامات اصلاحی لازم برای برطرف کردن عدم انطباق‌های جزیی انجام شد.

محمود پوری شعبان همچنین بر سطح و اهمیت گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه مرکزی در فروش محصولات کارخانه و اخذ گواهینامه های مجوز صادرات به اروپا ( همانند گواهینامه هایCE,CARES) تأکید کرد.

فرخ نجف زادگان، سر ارزیاب مرکز ملی تایید صلاحیت ایران نیز از مجموعه آزمایشگاه‌های ذوب آهن اصفهان به عنوان آزمایشگاه‌های شناخته شده و مطرح در صنعت فولاد کشور یاد کرد و مجموعه اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء سیستم کیفیت آزمایشگاه‌ها را ارزنده و قابل تقدیر توصیف کرد.

مهدی مهری، مسئول کیفیت آزمایشگاه مرکزی نیز در تکمیل این خبر گفت: با توجه به تغییر ویرایش استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵ از ویرایش ۲۰۰۵ به ۲۰۱۷، بنا بر ابلاغیه مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، مدیریت آزمایشگاه مرکزی با تعریف پروژه مشترک با آزمایشگاه کالیبراسیون مدیریت اتوماسیون و ارتباطات، ارتقاء سیستم کیفیت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از انتخاب مشاور، مجموعه اقدامات لازم با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مورد نیاز ، تدوین مدارک شامل نظامنامه وروش‌های اجرایی به صورت مشترک با کمیته راهبری آزمایشگاه کالیبراسیون از ابتدای سال جاری آغاز و پس از ۱۰ ماه از آغاز پروژه، تغییر ویرایش در سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه‌ها با تدوین مدارک و سوابق، برگزاری ممیزی داخلی و جلسه بازنگری مدیریت انجام شد و با انجام ارزیابی مراقبتی صورت گرفته توسط تیم ارزیابان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، نقاط قوت و قابل بهبود مورد شناسایی قرار گرفت.

مهری به تفاوت‌های مهم در دو ویرایش ۲۰۰۵ و۲۰۱۷ استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵  اشاره کرد و افزود: در ویرایش جدید، ساختار الزامات استاندارد در مقایسه با ویرایش قبلی به طور کلی بازنگری شده و رویکرد مبتنی بر شناسایی ریسک و فرصت را در فعالیت‌های آزمایشگاه مورد تاکید قرار داده است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
ذوب آهن صفر-صنعت نفت آبادان یک| شروع تعطیلات، بدون امتیاز
خبر بعدی
آغاز اعمال محدودیت مصرف برق و گاز برای واحدهای تولید فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست