کد خبر: 90806
صنعت
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

 اتلاف ۲۵ درصد ظرفیت تولید فولاد/ خسارت ۱۰ میلیارد دلاری به صنایع آهن و فولاد

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به تشدید غیر منتظره محدودیت‌های برق و گاز در سال جاری گفت: در صورت عدم چاره اندیشی فوری، ۲۵ درصد ظرفیت تولید سالانه زنجیره فولاد اتلاف خواهد شد و ارزش افزوده‌ای که حداقل معادل ۱۰ میلیارد دلار در سال است را از بین خواهد برد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، بهادر احرامیان، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نوشته است: تشدید غیر منتظره محدودیت‌های برق و گاز در سال جاری، مدیران زنجیره فولاد کشور را با چالشی غیر معمول در مقایسه با تمامی چالش‌های قبلی که تا کنون پشت سر گذاشته‌اند، مواجه کرده است.

به گفته احرامیان، کارخانجات کشور در سال جاری نزدیک به ۸۰ روز سال با نوعی از محدودیت برق مواجه بوده‌اند و در مورد محدودیت گاز که انتظار می‌رود از بخش برق شدیدتر باشد نیز هشدارهایی آغاز شده است.

وی هشدار داد که در صورت عدم چاره اندیشی فوری، ۲۵ درصد ظرفیت تولید سالانه زنجیره فولاد اتلاف خواهد شد و ارزش افزوده‌ای که حداقل معادل ۱۰ میلیارد دلار در سال است را از بین خواهد برد.

به گفته این مدیر بخش خصوصی، به سختی می‌توان نحوه برخورد دولت با مشکل کسری برق تابستانی که با قطعی کامل و تبعیض آمیزصنایع فولاد- و سیمان- همراه بود را «مدیریت» نامید اما به هر حال، بسیاری از شرکت‌های کوچک تا بزرگ در انجمن فولاد اعلام آمادگی نموده‌اند به صورت جمعی یا راساً اقدام به تاسیس نیروگاه برق و یا مشارکت در پروژه‌های توسعه میادین گاز طبیعی نمایند.

وی در این خصوص توضیح داد: کشور ما ایران با وجود ذخایر عظیم گاز – ۳۴ تریلیون متر مکعب ذخایر اثبات شده- به راحتی امکان ایجاد فضای حضور بخش خصوصی و شرایطی بسیار مناسب در توسعه معادن هیدورکربوری را داراست. تجدید نظر مجدد و تکمیل فرآیند اصل ۴۴ در اضافه کردن ذخایر نفت و گاز می‌تواند راهگشای کشور در این شرایط باشد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
کارکنان ذوب آهن اصفهان افتخار ما هستند
خبر بعدی
سرمایه گذاری بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان در صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست