کد خبر: 72603
صنعت
در دیدار مدیران عامل دو شرکت بزرگ فولادی مطرح شد

ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه در مسیر افزایش همکاری و تعامل

منصور یزدی زاده مدیرعامل و تنی چند از مسئولان ذوب آهن اصفهان در نشستی تعاملی به میزبانی شرکت فولاد مبارکه با مدیرعامل و معاونان این شرکت دیدار و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تعامل و همکاری بین این دو مجموعه بزرگ فولادساز کشور را بسیار مهم و موجب دستاوردهای چشمگیر در صنعت فولاد دانست و گفت: مدیریت این صنایع بزرگ، امر خطیری است و همه ما موظفیم با همفکری و همکاری، ظرفیت و توان این مجموعه‌های بزرگ را به سمت تعالی صنعت و اقتصاد کشور رهنمون کنیم.

وی در راستای ارائه ایده‌های جدید و همچنین کارشناسی فنی و اقتصادی مسائل و موضوعات فی مابین که می‌تواند منجر به نتایج ارزشمند شود، پیشنهاد داد که کمیته مشترکی تشکیل شود تا طرح‌های تعاملی و مشارکتی قبل از اجرا در ابعاد مختلف بررسی گردد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، با اشاره به منافع مشترک این دو صنعت مهم کشور، گفت: آنها مرجع صنایع فولادی کشور هستند و می‌توانند در حوزه‌های مختلف از یکدیگر پشتیبانی کنند که حفظ منافع کل صنعت فولاد کشور را در پی دارد.

وی خاطرنشان کرد: حمل محصولات و مقاصد مشترک، تامین مواد اولیه و مبادی مشترک، نکات و تجربه‌های فنی، کارکنان و سرمایه‌های انسانی همه و همه از جمله مواردی هستند که دو قطب فولادی استان اصفهان با همکاری همدیگر می‌توانند با کمک آنها به ارزش افزوده جمعی دست پیداکنند و هر دو مجموعه از مواهب سازمانی به وجود آمده منتفع گردند.

مدیرعامل فولاد مبارکه نیز ، ضمن اشاره به دوره فعالیت خود در ذوب آهن اصفهان گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، مادر صنعت فولاد کشور است و در شکل گیری صنایع مختلف فولادی ایران از جمله فولاد مبارکه، نقش مهمی ایفا کرده است.

طیب‌نیا نگاه کلان به موضوعات صنعت فولاد را عامل اصلی توسعه و هم افزایی دانست و افزود: ذوب آهن اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه به دلیل مشابهت در جنس تولیدات که فولادی است و حضور در استان اصفهان، دارای منافع و مسائل مشترک هستند.

وی با اشاره به نقش هم افزایی این دو فولادساز بزرگ گفت: تولد ذوب آهن و فولادمبارکه و مجموعه‌هایی که در اختیار دارند حاصل تفکر بلند مدت و استراتژیکی است که با منابع محدود، نگاهی به نسل‌های آینده داشتند.

مدیرعامل فولادمبارکه بیان کرد: به حق، نجات صنعت نیازمند نگاه ملی است و اگر ما که امروز در این دو بنگاه اقتصادی به فعالیت می‌پردازیم به خوبی مدیریت نکنیم، موفقیت چندانی به‌دست نیاورده و در بسیاری از موارد جلوگیری از تعارض‌های سازمانی برایمان امکان پذیر نیست. اگر نگاه ما فقط به استان اصفهان ‌معطوف باشد و منطقه‌ای عمل کنیم از دیگران نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که ورای مناطق جغرافیایی خود تصمیم بگیرند. در حقیقت نگاه ملی و فرابخشی می‌تواند مجموعه‌های بزرگ را نجات دهد و دغدغه‌های مدیران را نیز به کمترین حد ممکن برساند.

وی افزود:  این دو مجتمع عظیم صنعتی، پیشگامان و بزرگان صنعت فولاد کشور هستند و همفکری و تعامل آنها، توسعه صنعت کشور را به دنبال دارد.

طیب نیاز از پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک استقبال کرد و گفت: این کمیته می‌تواند نقش اتاق فکر برای اجرای طرح‌های مشترک را ایفا کند.

در ابتدای این برنامه مدیرعامل و معاونین هردو شرکت با حضور در معراج الشهدای شرکت فولادمبارکه به مقام شامخ شهدای نام آشنا ادای احترام کردند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تولید محصولات با کیفیت مورد نیاز بازار از اولویت‌ها‌ی ذوب‌آهن است
خبر بعدی
چاه‌های غیر مجاز آب در صنایع نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست