کد خبر: 60904
صنعت
مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان خبر داد

تولید ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا در ذوب‌آهن

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان گفت: ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا در ذوب‌آهن تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، محمدامین یوسف زاده با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه اصفهان به تشریح انواع محصولات تولیدی در این کارخانه پرداخت و اظهار داشت: مدیریت مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان شامل چهار کارگاه است که ۲ هزار نفر از تلاشگران کارخانه افتخار تولید حدود ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا را در این کارگاه‌ها و با همکاری سایر بخش‌های کارخانه ثبت کردند.

وی افزود: بخش طراحی این مدیریت در گرید یک R&D است و به عنوان نمونه طراحی ریل زبانه سوزن که قبلاً از کشور فرانسه وارد می‌شد از جمله دستاوردهای این بخش به شمار می‌رود.

تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان نماد خواستن، توانستن است

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: تولید ریل سال‌ها، آرزوی مردم ایران بود و ذوب‌آهن اصفهان به همت تلاشگران بخش‌های مختلف کارخانه به این آرزو جامه عمل پوشاند و ایران اسلامی را از قید و بند این وابستگی رها کرد. در یک جمله می‌گویم تولید ریل در ذوب‌آهن نماد خواستن، توانستن است.

در سال ۹۹ رکورد تحویل ۶۰ هزار تنی ریل را ثبت کردیم

یوسف‌زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر ذوبآه‌ن اصفهان، تنها تولیدکننده انواع ریل در غرب آسیا محسوب می‌شود اظهار داشت: در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار تن ریل تحویل دادیم و در سال ۹۹ نیز رکورد تحویل ۶۰ هزار تنی را ثبت کردیم. برای سال ۱۴۰۰ نیز برنامه ارتقاء تولید خوبی را تدوین کردیم که طی پنج ماه ابتدای امسال تولید ریل مترو ۴۹ S، آرک ۳۶ TH و … از جمله اهداف تحقق یافته این برنامه است. همچنین توسعه سمت چپ خط نورد برای افزایش تولید محصول استراتژیک ریل نیز در دست اقدام است.

تولید آرک ۳۶ TH ارز بری را به ارزآوری تبدیل کرد

وی خاطرنشان کرد: ذوب آهن اصفهان در راستای تامین ایمنی معادن کشور از پنج سال گذشته تولید آرک معدن را آغاز کرد و چندی پیش هم آرک ۳۶ THرا با مقاومت بالا تولید کرد. این محصول بخشی از زنجیره تولید فولاد کشور است و تحول عظیمی را در ایمنی معادن رقم زد. محصولی که در گذشته به دلیل وارداتی بودن، خروج ارز را در پی داشت. هم اکنون تلاشگران ذوب‌آهن با تولید آن، ارز آوری را رقم زدند و سالانه با همت و تلاش کارکنان این کارخانه بزرگ ۱۴۰ هزار تن از این محصول صادراتی تولید می‌شود.

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان گفت: حدود ۵۰ درصد از محصولات تولیدی این کارخانه عظیم آن هم در اوج تحریم‌های ظالمانه صادر می‌شود که این دستاورد مهم نشان از کیفیت بالا و مطابقت با استانداردهای روز دارد.

تولید ریل در ذوب آهن اصفهان هیچ وقفه‌ای در تولید سایر محصولات ایجاد نکرد

یوسف‌زاده با اشاره به اینکه تولید ریل در کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب‌آهن اصفهان هیچ وقفه‌ای در تولید سایر محصولات ایجاد نکرد و انواع تیرآهن‌ها، کلاف، میلگرد و … همچون گذشته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تولید می‌شود تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده سبد متنوع محصولات ذوب‌آهن اصفهان در خطوط گوناگون کارگاه‌ها همواره در حال تولید است تا این کارخانه عظیم در کنار رسالت تولیدی خود به مسئولیت اجتماعی نیز عمل کرده باشد.

وی اضافه کرد: ایران کشوری زلزله خیز است و سازه‌های ساخته شده در شهرها نیز عمدتاً بتنی هستند که استحکام فشاری خوبی دارند اما استحکام خمشی بالایی ندارند و این موضوع به هنگام بروز زلزله مشکل آفرین است. تیرآهن‌های بال پهن تولیدی ذوب آهن اصفهان هر دو ویژگی را دارا است. نکته دیگر اینکه سازه‌های فلزی با سرعت بالایی ساخته می‌شوند و تا ۹۰ درصد امکان بازیافت دارند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
روند واکسیناسیون کرونا در ذوب‌آهن شتاب می‌گیرد
خبر بعدی
شاخص بورس در یک قدمی ۱.۵ میلیون واحدی متوقف شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست