کد خبر: 2120104
صنعت

حضور ذوب آهن اصفهان در همایش بین المللی ارگونومی

بر اساس پایان موفقیت آمیز فاز اول و دوم طرح تحقیقاتی ارگونومی مشارکتی در ذوب آهن اصفهان، دستاوردهای این پروژه در قالب مقاله و پوستر در چهارمین همایش بین المللی ارگونومی در دانشگاه شهید بهشتی توسط مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ارائه گردید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در این همایش که با حضور جمعی از متخصصین ارگونومی دانشگاه های مطرح ایران و جهان و صنایع بزرگ کشور برگزار شد، اقدامات و دستاوردهای شرکت در زمینه مداخلات ارگونومی مشارکتی با تاکید برکاهش شیوع اختلالات اسکلتی – عضلانی در سمینار مربوطه به اشتراک گذاشته شد و مورد توجه و تحسین حضار قرار گرفت. 

بابک بیگی مدیر HSE شرکت در این زمینه گفت: طرح پژوهشی ارگونومی مشارکتی در  شرکت از آبان ماه سال گذشته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز گردید و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در بخش های آگلومراسیون، نسوز و نورد ( ۶۵۰ ،۳۰۰ و میانی)  با پیگیری و تلاش های مدیریت های مذکور و کمیته راهبری ارگونومی انجام شده است که بدون شک بدون حمایت های مدیران ارشد سازمان و پیگیری اعضاء این پروژه به موفقیت کنونی نمی رسید.

وی افزود: این پروژه یکی از طرح های سلامت محور در این مدیریت محسوب می گردد که با تاکید مدیر عامل و معاونت های شرکت اجرایی گردید.

 وی در پایان این موفقیت را به همه همکاران تلاشگر به ویژه اعضا سخت کوش کمیته راهبری ارگونومی تبریک گفت.

مهدی پورجعفری سرپرست برنامه ریزی و نظارت بر بهداشت نیز در ادامه اظهار داشت: طرح ارگونومی مشارکتی شرکت با همکاری مدیریت های تحقیق و توسعه، HSE، آموزش، سفارشات وخرید در بخش های دارای بیشترین شیوع بیماری های اسکلتی و عضلانی بر اساس آمارهای طب صنعتی در سال گذشته شروع شده و به زودی تجربه های حاصل از این طرح در سایر بخش ها نیز اجرایی می گردد.

دبیر کمیته راهبری ارگونومی شرکت ضمن اعلام این نکته که بدون همکاری کمیته راهبری و پیگیری های مجدانه درون بخشی این پروژه ها عملیاتی نمی شد تصریح کرد : تیم راهبری در این طرح بی شک تا پایان فازهای پروژه همچنان در این مسیر به حرکت خود ادامه خواهد داد تا دستاوردهای این طرح ملموس تر گردد.

وی در پایان از کلیه کارشناسان بهداشت حرفه ای، مسئولان HSE و سایر اعضاء کمیته در این طرح تشکر و قدردانی نمود.

شایان ذکر است به همت مدیریت آموزش و توسعه سرمایه های انسانی تاکنون ۵۶ درصد از پرسنل شرکت در دوره های آموزشی آسیب های شغلی و ارگونومی حضور داشته و بیش از ۳۵۰۰۰ نفر ساعت در این دوره ها شرکت کرده اند و با تربیت مدرسین داخلی در زمینه ارگونومی نیاز شرکت به مدرسین خارج  از سازمان مرتفع شده است که این مهم با توجه به کاهش بیماری های اسکلتی و عضلانی شاغلین از دستاوردهای مهم این طرح محسوب می گردد.

همچنین عضویت کمیته راهبری شرکت در انجمن متخصصین ارگونومی ایران از دیگر مواردی بود که می تواند راه گشای پروژه های آتی باشد.

خبر پیشین
در گام دوم انقلاب باید برای پیشران اقتصادی کشور کار و تلاش کنیم
خبر بعدی
بازدید مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از مرکز آموزش کارخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست