کد خبر: 2052803
معدن
معاون امور معادن وزارت صمت:

فقط یک درصد تقاضاهای اکتشاف معادن به نتیجه می‌رسد

معاون امور معادن وزارت صمت با بیان اینکه در کشور یک درصد تقاضاهای اکتشاف به نتیجه می‌رسد، گفت: حساسیت‌های منابع طبیعی وجود دارد که باید در بحث منابع طبیعی از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود و نگاه بخشی صورت نگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، رضا محتشمی پور با تاکید براینکه یک درصد فروش معادن برای خسارت‌های احتمالی فعالیت معدنی است، اظهار کرد: ممکن است فعالیت معدنی باعث ایجاد غبار یا مزاحمت‌هایی برای روستاییان شود که این یک درصد برای جبران خسارات است بنابراین خسارت و آسیب باید بررسی و احراز شود و عدد دریافت شده برای جبران خسارات هزینه شود و اینکه پول را از معادن جمع کنیم و برای سایر مباحث استان هزینه کنیم خلاف قانون است.

وی درباره افزایش اختیارات استان در حوزه معادن، افزود: استان در سطح اختیارات موجود باید برخی مباحث را سامان دهد. در صدور مجوز‌ها تفویض اختیار کامل داریم اما گواهی کشف در برخی از معادن بزرگ و مهم باید در تهران بررسی شود.

وی با بیان اینکه تعیین صلاحیت در استان خاطرنشان کرد: امتیازهای مالی در تعیین صلاحیت به روز شده و نسبت به آخرین وضعیت جهش داشته است. ثبات در امتیازها باعث شده بود که برخی از معادن ما در دست افرادی باشد که اصلاً توان نداشتند.

محتشمی پور با تاکید بر اینکه تا کنون به ماشین آلات که افراد حقیقی داشتند امتیاز نمی‌دادیم، بیان کرد: این عدد ارزش گذاری روی ماشین آلات برای این است که از امتیاز مالی برخوردار شوند.

معاون امور معادن وزارت صمت با اشاره به اینکه در کشور یک درصد تقاضاهای اکتشاف به نتیجه می‌رسد، تصریح کرد: حساسیت‌های منابع طبیعی وجود دارد که باید در بحث منابع طبیعی از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود و نگاه بخشی صورت نگیرد.

خبر پیشین
پیش بینی رشد ۱۱ درصدی بخش معدن در برنامه هفتم
خبر بعدی
رفع نیاز صنایع اصفهان با خط انتقال آب خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست