کد خبر: 01030305
صنعت, فرهنگی و اجتماعی

ذوب‌آهن چگونه از تنوع زیستی حمایت می‌کند؟

معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی ذوب‌آهن اصفهان فعالیت‌های این شرکت در حمایت از تنوع زیستی را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مهدی بهرامی در  همایش روز جهانی تنوع زیستی که در تالار اجتماعات محیط‌بان اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان برگزار شد به بیان اقدامات این شرکت در حوزه محیط زیست با رویکرد محیط زیست طبیعی و حفاظت از گونه‌های جانوری و گیاهی پرداخت و گفت: ایجاد و نگهداری ۱۶ هزار و ۵۰۰  هکتار فضای سبز منحصر به فرد توسط شرکت ذوب‌آهن اصفهان علاوه بر دارا بودن کارکردهایی نظیر کاهش عوامل آلاینده هوا ناشی از منابع آلاینده مستقر در منطقه و ایجاد محیط با طراوت برای کارکنان، دارای نقشی بی بدیل در استقرار گونه‌های گیاهی و جانوری به عنوان یک آشیان زیستی در جهت حمایت از تنوع زیستی است.

وی همچنین وجود دریاچه قایقرانی و حوضچه‌های نگهداری پساب شرکت را که بعضاً پذیرای بسیاری از گونه‌های جانوری و از جمله پرندگان مهاجر است را نیز از امکانات شرکت در حوزه حمایت از تنوع زیستی دانست.

معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی شرکت ذوب‌آهن همچنین به حمایت معنوی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن از تمساح پوزه کوتاه ایرانی (گاندو) اشاره و بر آمادگی این شرکت در حمایت و مشارکت در برنامه‌های مرتبط با محیط زیست طبیعی و حمایت از تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تاکید کرد. 

ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز با اشاره به شعار روز جهانی تنوع زیستی سال جاری «ساخت آینده‌ای مشترک برای همه اشکال زندگی» گفت: ما برای اینکه حق حیات را برای همه اشکال زندگی و نه فقط انسان ایجاد کنیم باید نگرش خود را تغییر دهیم.

وی به نقش صنایع در حوزه تنوع زیستی و حمایت از گونه‌های جانوری و گیاهی پرداخت و مشارکت صنایع در حوزه محیط زیست طبیعی و حمایت از برنامه‌های تنوع زیستی را خواستار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امید است با اشاعه فرهنگ حفظ تنوع زیستی و محیط زیست بتوانیم وظیفه‌ای که نسبت به نسل‌های آتی داریم را به سرانجام برسانیم.

این مراسم با سخنرانی علمی محمدرضا همامی عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و مسعود برهانی عضو هیأت علمی و معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و نیز پخش کلیپ تنوع زیستی استان تهیه شده توسط پیمان شاکرینی همراه بود.

در این همایش همچنین از یادمان روز جهانی تنوع زیستی رونمایی گردید و از محیط بانان فعال در حوزه مستندسازی حیات وحش استان نیز تقدیر شد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تولید فولادهای کیفی، استراتژی بلندمدت ذوب‌آهن اصفهان
خبر بعدی
یک امتیاز و تونل افتخار، هدیه ذوبی‌ها به نساجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست