کد خبر: 01021902
صنعت
معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان عنوان کرد

تولید ۳ میلیون تن چدن، هدف ذوب‌آهن در سال ۱۴۰۱

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: مرز تولید ۳ میلیون تن چدن را در ذوب آهن به عنوان یک هدف مهم در دستور کار قرار دادیم و همزمان با افزایش کمی، میزان تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا نیز طبق برنامه حداقل باید به ۸۰۰ هزار تن برسد تا افزایش کمی و کیفی تولید را در کنار همدیگر داشته باشیم.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مهرداد تولاییان در خصوص پروژه‌های صرفه جویی در بخش‌های مواد و انرژی اظهار کرد: تعویض لوله‌های اکران دیگ‌های اوتیلیزاتور کنوتور شماره دو و سه که صرفه جویی آب را در پی داشت و در جذب چدن به فولادسازی کمک کرد، با موفقیت انجام شد.
وی افزود: با اجرای این پروژه نسبت جذب چدن در مقایسه با سال گذشته ۱۰۳ درصد رقم خورد و همچنین تعمیرات کنورتور سه انجام گرفت که در آستانه راه اندازی است.
معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: این اعداد نوید می‌دهد در کنار صرفه جویی آب در سال ۱۴۰۱ از نظر جذب چدن نیز بتوانیم وضعیت بهتری داشته باشیم و در سال جاری نیز بتوانیم در جذب چدن در فولادسازی، رکورد جدیدی ثبت کنیم و نکته دیگر این که سایر پروژه‌های تعمیراتی که در برنامه تعمیرات اساسی کارخانه قرار داشت نیز همه به نحو احسن به سرانجام رسیدند.
وی در خصوص میزان مصرف آب در ذوب آهن اصفهان نیز گفت: این شرکت موفق شد در سال گذشته، کمترین میزان مصرف آب را به نسبت تولید در تاریخ خود داشته باشد به نحوی که میزان مصرف آب صنعتی به فولاد خام ۳.۷ دهم متر مکعب شد و میزان مصرف آب صنعتی به چدن تولیدی نیز ۳.۳ دهم بوده است که این اعداد بهترین رکورد تاریخ ذوب آهن در زمینه مصرف آب به ازای تولید به شمار می‌روند و البته با اجرای پروژه‌های توسعه قطعاً در سال‌های آتی این عدد مجدداً کاهش می‌یابد.
تولاییان افزود: همه این رویدادهای خوب در سال ۱۴۰۰ با وجود چالش‌های بسیار به ثمر نشست. کرونا در سال گذشته همچنان ادامه یافت، از روزهای اول سال محدودیت شدید آب را در تابستان داشتیم که محدودیت برق نیز به عنوان چالش دیگر به آن اضافه شد و توقفات بسیاری را به کارخانه تحمیل کرد، کمبود مواد آهن‌دار که همواره مطرح است و علاوه بر آن مشکلات تامین زغال داخلی در ماه های پایانی سال مطرح شد. با همه این مشکلات، موفقیت های خوبی حاصل شد که نتیجه عملکرد و مدیریت نیروی انسانی حرفه ای ذوب آهن است.
وی در خصوص دو هدف اصلی سال ۱۴۰۱ نیز گفت: مرز تولید ۳ میلیون تن چدن را در ذوب آهن به عنوان یک هدف مهم در دستور کار قرار دادیم و همزمان با افزایش کمی، میزان تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا نیز طبق برنامه حداقل باید به ۸۰۰ هزار تن برسد تا افزایش کمی و کیفی تولید را در کنار همدیگر داشته باشیم.
معاون بهره برداری شرکت ذوب‌آهن گفت: با توجه به افزایش شدید بهای آب، گاز و برق و به ویژه در ماه‌های پایانی سال بهای کک و زغال در بازار جهانی افزایش بسیاری یافت و مواد اولیه داخلی هم از افزایش قیمت بی نصیب نماند.
وی افزود: پاداش‌های شرکت درصدی از سود شرکت است و برای این که بتوانیم در سال ۱۴۰۱ اهداف کمی و کیفی را محقق نماییم با توجه به قیمت‌هایی که عنوان شد باید صرفه جویی را در بخش های مختلف در دستور کار قرار دهیم.
تولاییان خاطرنشان کرد: بهای گاز و برق در مقایسه با اول سال ۱۴۰۰ تقریباً هشت برابر شده است، قیمت کک و زغال تقریباً دو برابر شده است که همه تاثیر گذار هستند. برای این که بتوانیم کمترین نورم مصرف را داشته باشیم باید بیشترین تولید را رقم بزنیم که همت همه بخش‌های مختلف شرکت را می طلبد.
انتهای پیام/
خبر پیشین
تالار دانش ذوب آهن اصفهان با تجهیزات جدید به بهره برداری رسید
خبر بعدی
تعامل با مجتمع عظیم ذوب‌آهن در اولویت مسئولان منطقه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست