کد خبر: 020802
صنعت
به همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان؛

رکورد مدت زمان تعویض اکران‌های دیگ و مخروطی کنورتور در ذوب‌آهن شکسته شد

به همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان در سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» رکورد مدت زمان تعویض اکران های دیگ و مخروطی کنورتور در بخش فولادسازی شکسته شد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سیاوش خواجوی مدیر بخش فولادسازی ذوب‌آهن اظهار کرد: کنورتور شماره یک بخش فولاد سازی ۱۵ فروردین سال جاری، جهت تعویض اکران‌های دیگ و مخروطی کنورتور و همچنین آجر چینی کنورتور متوقف شد.

وی افزود: با تلاش و همت شبانه روزی کلیه کارکنان بخش‌های مدیریت فولادسازی، مدیریت های برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات مکانیک، تعمیرات و نوسازی راه و ساختمان، سفارشات و کنترل کالا، راهبری و پشتیبانی ماشین آلات و خودروهای سنگین، اتوماسیون و ارتباطات و شرکت های توسعه صنعت لنجان، توحید صنعت با ثبت رکورد تعویض اکران در ۱۶ شبانه روز، تعویض مخروطی کنورتور در ۸ شبانه روز انجام گردید.

 مدیر بخش فولادسازی  ذوب‌آهن گفت: کلیه فعالیت‌های تعمیراتی و آجرچینی کنورتور ۸ شبانه روز زودتر از گراف تعیین شده انجام شد.

محمدرضا اسماعیل زاده، معاون تجهیزات انرژیتیک بخش فولادسازی ذوب‌آهن نیز گفت: با همت کارکنان بخش فولاد سازی، تکنولوژی ساخت لوله های واتروال دیگ‌های اوتیلیزاتور که در اختیار کشورهای خارجی بود، نقشه‌های ساختی این پانل‌ها تهیه، طراحی و بومی سازی شد.

 اسماعیل زاده با اشاره به این که این پانل‌ها برای اولین بار در ذوب آهن اصفهان توسط مدیریت برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات مکانیک و شرکت توسعه صنعت لنجان ساخته شد، افزود: پس از توقف کنورتور یک، دیواره‌های هرچهار اکران دیگ با تناژ ۵۰۰۰۰ کیلوگرم تعویض شد و با برنامه ریزی های انجام گرفته قبل از توقف، تعویض اکران‌ها به مدت ۱۶ روز انجام پذیرفت و رکورد جدیدی به ثبت رسید.

وی افزود: طی این تعمیرات همزمان با تعویض پانل‌های اکران، سیستم تصفیه غبار کنورتور به طور کامل بازسازی و غبارگیر های اولیه و ثانویه به همراه روتور مکنده تعویض شد که گام بسیار موثری در جهت حذف آلاینده های زیست محیطی است.

علی بزاز، معاون تجهیزات مکانیک فولادسازی در خصوص این تعمیرات گفت: با توقف کنورتور شماره یک، مخروطی کنورتور که از قبل، پیش مونتاژ و آماده سازی شده بود تعویض و مقدار ۱۳۰۰۰۰ کیلو گرم قطعات فلزی در این تعمیرات دمونتاژ و مونتاژ شد.

 معاون تجهیزات مکانیک فولادسازی افزود: تعویض مخروطی در این زمان با تلاش و همت پرسنل زحمت کش ذوب آهن به نوبه خود یک رکورد محسوب می‌شود. در این تعمیرات صفحات چدنی اسی و صفحات ریل زیر کنورتور همراه با دامنه‌ها و اکران‌های کنورتور و همچنین بونکرهای شارژ فرو آلیاژ به طور کامل تعویض و نوسازی گردید.

مجید نیرومند، معاون بخش فولاد سازی نیز گفت: در این تعمیرات برای اولین بار درایوهای لانس کنورتور از فوجی آنالوگ به ABB  سری DCS۸۰۰ و نوسازی مسیر تغذیه کننده بونکر های فروآلیاژ در ۸ متری کنورتور (شامل لوله گذاری، کابل کشی و وصل سر سیم ها به طول ۶۰۰ متر) انجام گردید.

رسول علی نقی پور، سرپرست کارگاه کنورتور و میکسر نیز گفت: با همکاری و همدلی کلیه مدیریت های ذی ربط کنورتور در حداقل زمان و ثبت رکوردهای متعدد و بدون حادثه انسانی تعمیرات اساسی شد و لازم به ذکر است کارگاه کنورتور در مدت زمان تعمیرات میزان تولید قابل قبولی داشته است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
برگزاری محفل انس با قرآن کریم در ذوب آهن اصفهان
خبر بعدی
امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری ذوب آهن اصفهان با استانداری کردستان (فیلم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست