کد خبر: 013001
صنعت
در دیدار مسئولان ذوب آهن و اداره کل صمت اصفهان عنوان شد

تعرفه سنگین صادرات برای تولید کنندگان چالش ایجاد می‌کند

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن با بیان اینکه تعرفه سنگین صادرات برای تولید کنندگان چالش ایجاد می‌کند، گفت: برداشتن مشکلات از پیش روی تولید کنندگان از جمله حذف موانع صادرات، بسیار ضروری است.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴،  ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان سه شنبه ۳۰ فروردین ماه با امیرحسین کمیلی سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد.
رخصتی در این دیدار به برخی موانع پیش روی تولید کنندگان به ویژه صنعت فولاد اشاره کرد و گفت: ذوب آهن اصفهان در دوره‌ای تاسیس شد که صنعت چندانی در کشور نبود بنابراین به گونه‌ای شکل گرفت که بتواند تمام نیازهای خود را رفع نماید.
وی افزود: این شرکت قادر به تولید نسوز، آهک و ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز خود است و بدین منظور از کارخانه مختلف ریخته گری، قالب سازی و غیره برخوردار است که فراتر از یک واحد صنعتی است.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به برخورداری این شرکت از نیروگاه با توان تولید ۲۲۰ مگاوات برق، گفت: نیروگاه‌های ذوب آهن، برق مورد نیاز این واحد صنعتی را تامین می‌کنند و به طور کلی انتظار می‌رود که نگاه به این واحدها همچون دیگر واحدهای مشابه کشور باشد و قیمت انرژی و گاز مطابق قیمت‌های نیروگاهی محاسبه گردد.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان افزود: این مجتمع عظیم صنعتی طی دهه‌های گذشته و هم اکنون خدمات مختلفی به صنایع و جامعه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی ارائه داده است و این انتظار وجود دارد که مسئولان حمایت لازم را از این تولید کننده مهم کشور داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه صادرات، در شرایط فعلی برای ذوب آهن حیاتی است و تعرفه سنگین برای صادرات، این تولیدکننده را با مشکلات جدی مواجه می‌کند، افزود: تولید در شرایط فعلی سخت و با مشکلات بسیار مواجه است اما تنها راه کشور برای پیشرفت حمایت از تولید ملی است و قطعاً برداشتن مشکلات از پیش روی تولید کنندگان، از جمله حذف موانع صادرات بسیار ضروری است.
امیرحسین کمیلی سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در این دیدار، ذوب آهن اصفهان را عامل شکل گیری صنعت فولاد کشور دانست و گفت: بسیاری از صنتعگران کشور، آموزش های اولیه را در ذوب آهن گذرانده اند و سپس در صنایع مختلف کشور خدمت نمودند.
وی افزود: در سال های اخیر، این مجتمع عظیم صنعتی نگاه ویژه ای به فعالیت های دانش بنیان و بومی سازی داشته است و در این زمینه به صنایع دیگر هم خدمات خوبی ارائه کرده است.
کمیلی، وظیفه اداره کل صمت به عنوان متولی صنعت اصفهان را حمایت از تولید کنندگانی همچون ذوب آهن و تسهیل گری در امر تولید دانست و گفت: حمایت از صنایع و رفع مشکلات پیش روی آنها که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد.
انتهای پیام/
خبر پیشین
صادرات ابزار اصلی ذوب‌آهن برای تأمین ارز/ دولت از صادرات حمایت کند
خبر بعدی
پروژه‌های تکمیل ظرفیت کمی و کیفی ذوب آهن اصفهان امسال انجام می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست