کد خبر: 012904
صنعت
سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان:

صادرات ابزار اصلی ذوب‌آهن برای تأمین ارز/ دولت از صادرات حمایت کند

سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان از صادرات به عنوان ابزار اصلی ذوب آهن جهت تامین ارز نام برد و گفت: انتظار از دولتمردان این است که در شرایط کنونی از صادرات حمایت جدی صورت گیرد و در هر بخش نامه ای، مسائل تولید کنندگانی که در صادرات فعالیت دارند، در اولویت باشد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، ایرج رخصتی در دیدار با میثم مداحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از ذوب آهن اصفهان به عنوان یک ثروت ملی نام برد و اظهار کرد: ذوب آهن علاوه بر ایجاد اشتغال در این منطقه، باعث اشتغال‌زایی برای استان‌های همجوار هم شده است و در سال‌های اخیر نیز طبق قانون، جذب نیرو از شهرستان لنجان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای می‌تواند، با برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب با نیازهای صنایع، بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال و ارتقای توانایی‌های منابع انسانی فراهم سازد گفت: علاوه بر اشتغال زایی، این شرکت با توجه به مسئولیت اجتماعی خود و درچارچوب قانون، پیمانکاران منطقه را جهت پروژه ها در اولویت قرار می‌دهد و تا حد امکان خرید موارد مورد نیاز خود را از منطقه، استان اصفهان و کشور تامین می‌نماید.سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان، یکی دیگر از حوزه های مسئولیت اجتماعی این شرکت را مسائل زیست محیطی ذکر کرد و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی از گازهای فرایندی در نیروگاه ها و خط تولید خود استفاده می‌کند تا هم از هدر رفت منابع جلوگیری شود و هم در جهت حفظ محیط زیست ،مانع از انتشار گاز در هوا گردد.

وی با اشاره به پیشگام بودن ذوب آهن در استفاده از گازهای فرایندی، افزود: انتظار این است که قیمت گاز طبیعی مصرف شده در نیروگاه های ذوب آهن مانند سایر نیروگاه های کشور محاسبه شود چرا که برق تولید شده در این نیروگاه ها درواقع در بخش صنعت مصرف می‌شود.

رخصتی، نگرش مدیریت ذوب آهن نسبت به کارکنان را مبتنی بر تکریم و بر اساس معیارهای رهبری دانست و افزود: تلاشگران این شرکت همچون برادران ما هستند و همانطور که از آنها انتظار کارجدی و دقیق داریم، پشتیبانی و ارائه خدمات از آنها هم به عنوان وظیفه انجام می‌شود و در این راستا، با اصلاح آیین نامه ها و دستورالعمل ها، تلاش می کنیم، مشکلات این قشر زحمت کش حل گردد.

سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان همچنین به صادرات به عنوان ابزار اصلی ذوب آهن جهت تامین ارز اشاره کرد و گفت: انتظار از دولتمردان این است که در شرایط کنونی از صادرات حمایت جدی صورت گیرد و در هر بخش نامه ای، مسائل تولید کنندگانی که در صادرات فعالیت دارند، در اولویت باشد.

میثم مداحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز از ذوب آهن به عنوان یکی از مهمترین کانون های اشتغال زایی و کارصنعتی در کشور نام برد و گفت: این شرکت در آموزش مهارت‌های فنی و نیروی انسانی ماهر برای کشور طی دهه های گذشته نقش مهمی ایفا کرده است.

مداحی به طرح‌های جدید وزارت طرح تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه اشتغال، رفاه اجتماعی و حمایت از صندوق های بازنشستگی اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح‌ها شاهد گشایش های خوبی برای نیروی انسانی در ابعاد مختلف خواهیم بود.

احمد اکبری معاون سرمایه های انسانی و توسعه مدیریت ذوب آهن نیز در این دیدار گزارشی از اشتغال زایی و روند جذب نیروی انسانی در این شرکت و همچنین پیگیری امور مربوط به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه کرد.

انتهای پیام/
خبر پیشین
پروژه‌های ذوب‌آهن اصفهان براساس برنامه زمان‌بندی در حال اجرا هستند
خبر بعدی
تعرفه سنگین صادرات برای تولید کنندگان چالش ایجاد می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست