کد خبر: 010903
صنعت
نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی:

افزایش تولید در ذوب آهن فضای کسب و کار منطقه را رونق می‌دهد

نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش تولید در ذوب آهن اصفهان باعث خواهد شد تا بسیاری از مشاغل در فضای کسب و کار منطقه رونق یابد و نرخ بیکاری شهرستان نیز کاهش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل با همراهی معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت و معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی ذوب آهن اصفهان با حسین رجایی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مسائل این شرکت و منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

نماینده مردم لنجان در این دیدار با بیان اینکه با افزایش تولید در شرکت‌های بزرگ از جمله ذوب آهن اصفهان، مسئولیت‌های اجتماعی و برنامه های اشتغالزایی محقق خواهد شد، گفت: تولید، سنگ بنای توسعه اقتصادی در کشور است و بسیاری از مشکلات با تولید بیشتر حل خواهد شد در حقیقت افزایش تولید گره گشای مشکلات منطقه و کشور است.

رجایی افزود: افزایش تولید در ذوب آهن اصفهان باعث خواهد شد تا بسیاری از مشاغل در فضای کسب و کار منطقه رونق یابد و نرخ بیکاری شهرستان نیز کاهش خواهد یافت.

ایرج رخصتی نیز رکوردهای تولیدی و دستاوردهای ذوب آهن را پیامد همدلی، یکپارچگی و هم افزایی یکایک کارکنان این شرکت عنوان کرد و گفت: با انتخاب راهکار های مناسب، بهره گیری حداکثری از امکانات شرکت و تعامل با تمام معادن در سطح کشور توانستیم از دغدغه تامین مواد اولیه بکاهیم و به سمت تامین پایدار مواد اولیه مورد نیاز شرکت حرکت کنیم.

وی حمایت دولت و مجلس از برنامه‌های ذوب آهن اصفهان به ویژه نرخ گاز مصرفی در نیروگاه‌های این شرکت را خواستار شد و افزود: نیروگاه‌های ذوب آهن اصفهان در اوج مصرف در فصول گرم سال بخشی از برق مورد نیاز شبکه سراسری را تامین می‌کند و در مصرف داخلی  شرکت نیز هیچ باری بر دوش شبکه برق کشور نداریم، بنابراین انتظار برحقی داریم که گاز مصرفی در نیروگاه‌های ذوب آهن اصفهان با نرخ گاز مصرفی در سایر نیروگاه‌های کشور محاسبه شود.

سرپرست مدیریت عامل شرکت بر بهره گیری از امکانات و توانمندی‌های منطقه تاکید و تصریح کرد: رونق اقتصادی در شهرها و حتی روستاهای لنجان برای مجموع ذوب آهن اصفهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بر این اساس ما در تعاملات خود با منطقه به توانمندی‌ها، امکانات و داشته‌های شهرستان لنجان نگاه ویژه داریم.

احمد اکبری معاون سرمایه های انسانی و توسعه مدیریت نیز با ارایه گزارشی از شرایط منابع انسانی شرکت، گفت: بر اساس مسئولیت اجتماعی و تعاملی که منطقه داشتیم ۵۰ درصد از نیروهای استخدامی شرکت و بیش از ۶۰ درصد از نیروهای به کار گرفته شده در شرکت‌های تابعه به جوانان بومی و منطقه اختصاص یافته است.

مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی نیز در این دیدار به مسئولیت‌های اجتماعی ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: با توجه به اینکه شهرستان لنجان جامعه پیرامونی و همسایه ذوب آهن اصفهان محسوب می‌شود در بحث مسئولیت های اجتماعی شرکت توجه ویژه‌ای به منطقه داریم ضمن این که تعاملات ذوب آهن با منطقه در قالب مسئولیت‌های اجتماعی بسیار هدفمند شده و آثار خوبی به دنبال داشته است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
فعالیت‌های جهادی اثربخش به پیشرفت ذوب‌آهن اصفهان منجر می‌شود
خبر بعدی
تولید سنگ آهن در سنگان به ۱.۳ میلیون تن رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست