کد خبر: 010803
بورس
با ارسال نامه به مدیران کل صنعت و معدن استان‌ها؛

وزارت صمت بر عرضه منظم محصولات تولیدی در بورس کالا تاکید کرد

مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در نامه‌ای به مدیران کل صنعت و معدن استان‌ها نسبت به عرضه منظم تمامی محصولات تولیدی کارخانجات و واحدهای صنعتی در بورس کالا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در نامه سیف الله امیری آمده است: پیرو مکاتبات قبلی مبنی بر عرضه کل محصولات تولیدی کارخانجات و واحدهای صنعتی در بورس کالا مقتضی است مجددا به کلیه واحدها اعلام کنید تا نسبت به عرضه منظم تمامی محصولات تولیدی خود در بورس کالا اقدام کنند.

در ادامه این نامه عنوان شده است: با توجه به مصوبات جلسه مدیریت کالاهای پایه در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ که به ریاست مقام عالی وزارت برگزار شد، از اول اردیبهشت ۱۴۰۱ محدودیت خرید مواد اولیه از بورس کالا برای تمامی خریداران که محصول تولیدی خود را در بورس کالا عرضه کنند، برقرار خواهد شد.

لذا در صورتیکه نسبت به خروجی کالای خریداری شده از بورس کالا به ورودی محصولات تولیدی در بورس کالا کمتر از ۷۰ درصد باشد به صورت سیستمی امکان خرید از بورس برای خرید مواد اولیه کالا برای آن ها وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن سایر خدمات نیز متاثر از عدم عرضه در بورس کالا است.

گفتنی است از سال گذشته و با آغاز به کار دولت سیزدهم، وزارت صمت با برقراری یک تعامل مناسب با بازار سرمایه در حال تحقق یکی از مطالبات اصلی و دیرینه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در راستای ایجاد شفافیت حداکثری و کنار گذاشتن رویکرد قیمت گذاری دستوری است به طوری‌که طی سال‌های گذشته همواره شاهد وجود دو بازار رسمی و غیررسمی برای کالاها و مواد اولیه بودیم که همین موضوع به دو نرخی شدن بازارها و ایجاد رانت و عدم شفافیت منتهی می شد اما طی ماه‌های گذشته با تاکید ویژه وزیر صمت مبنی بر عرضه کل زنجیره تولید کالاها در بورس کالا به مرور شاهد ایجاد یک رویکرد واحد در کل زنجیره های تولید و حذف بازارهای سیاه و رانت هستیم.

 

انتهای پیام/

خبر پیشین
نهضت تولید داخل در بخش ریلی تقویت می‌شود
خبر بعدی
تولید و توسعه دانش‌بنیان از اولویت‌های ذوب آهن ‌اصفهان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست