کد خبر: 010802
صنعت
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران:

نهضت تولید داخل در بخش ریلی تقویت می‌شود

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ارتقای همه‌جانبه خدمات حوزه مسافری ریلی از برندسازی مجدد راه‌آهن خبر داد و گفت: نهضت تولید داخل در بخش ریلی تقویت می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سید میعاد صالحی در اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران در سال ۱۴۰۱ با بیان این‌که به‌دنبال ارتقاء حکمرانی ریلی در همه بخش‌ها هستیم، اظهار کرد: هدف ما ارایه خدمات مطلوب به مسافران و افزایش رفاه مردم در قطار‌ها است. حوادث ریلی طی ماه گذشته کاهش یافته و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: انتظار است طی روز‌های آتی معاونین و مدیران کل گزارشی از عملکرد ایام نوروز و همچنین برنامه‌های خود را برای توسعه حمل و نقل ریلی در سال ۱۴۰۱ ارائه نمایند و نکات آن را با هم مرور کنیم و برنامه نهایی را به پیش ببریم.

وی ابراز امیدواری کرد:‌در سال پیش رو نظم و انضباط در همه کار‌ها افزایش یابد و با تعامل و همکاری خوب بین مدیران و معاونان، راه آهن جمهوری اسلامی ایران به اهداف والای خود برسد. انتظار داریم در سال جدید آماده به کاری لکوموتیو، احداث خطوط اصلی و فرعی، تعمیر و نگهداری ناوگان و زیرساخت، و حمل بار و رفاه مسافران ارتقای قابل توجهی یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ لازم است حکمرانی ریلی را در صنعت حمل و نقل شاهد باشیم. سعی ما مداخله حداقلی است. در بعضی موضوعات، راه آهن باید نقش تنظیم‌گر و ناظر را ایفا کند، اما در برخی دیگر از موضوعات باید به عنوان نماینده حاکمیت، امور را در دست گرفته و نقش حاکمیتی خود را بازی کند. در جایی هم لازم است امور را کاملا به بخش خصوصی واگذار کرده و نقش نظارتی داشته باشد.

صالحی افزود: اساسا وظیفه ما ایجاد شرایط مساعد برای ارتقای ایمنی و تسهیل و رشد حمل بار و مسافر است که در نهایت موجب توسعه حمل و نقل ریلی خواهد بود و آن زمان است که می‌توانیم در رابطه با سهم ۲۰ درصد مسافری و ۳۰ درصد باری برنامه ریزی عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به شعار «تولید، دانش بنیان، اشتغال‌آفرین» گفت: این شعار دلالت بر هوشمندی رهبر معظم انقلاب دارد و تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا محقق شود. باید لوازم این مهم اندیشیده شود و در نهایت خروجی و نتیجه کار ملاک قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: در سال جدید، هدف تقویت نهضت تولید داخل در حوزه ریلی با توجه ویژه به حوزه فناوری دانش‌بنیان، و ایجاد اشتغال پایدار است که با اهتمام لازم و تلاش مضاعف حتما راه آهن در این حوزه سربلند خواهد شد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
دیدار تدارکاتی گاندوها پشت درهای بسته
خبر بعدی
وزارت صمت بر عرضه منظم محصولات تولیدی در بورس کالا تاکید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست