کد خبر: 122301
صنعت
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت:

سیاست وضع عوارض محصولات فولادی از اول فروردین ۱۴۰۱ قابلیت اجرا دارد

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: اعمال سیاست وضع عوارض محصولات فولادی از اول فرروردین ۱۴۰۱ قابلیت اجرایی دارد و عوارض صادراتی به صورت پلکانی خواهد بود.
فولاد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سیف‌الله امیری اظهار کرد: وزارت صمت مدت‌هاست تلاش می‌کند برای کل زنجیره فولاد عوارض صادرات وضع کند و وضع عوارض قرار بود از مدت‌ها قبل اجرایی شود.

وی ادامه داد: عوارض حتی با کمی تاخیر برای محصولات فولادی وضع شده و اعمال سیاست وضع عوارض از اول فرروردین ۱۴۰۱ به تصویب رسیده است و قابلیت اجرایی دارد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت تصریح کرد: عوارض صادراتی محصولات فولادی به صورت پلکانی خواهد بود و زمانی که قیمت بالا برود عوارض افزایش پیدا می‌کند و زمانی که قیمت کاهشی شود عوارض هم کاهش خواهد یافت.

امیری گفت: با پلکانی شدن عوارض صادراتی، نرخ عوارض دو درصد دو درصد رشد خواهد داشت.

وزیر صمت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران از وضع عوارض بر صادرات محصولات فولادی از جمله میلگرد در ستاد تنظیم بازار بمنظور کاهش قیمت آن در بازار خبر داد. سید رضا فاطمی‌امین گفت: بحران روسیه و اوکراین موجب افزایش قیمت محصولات فولادی شده است که دولت با اعمال عوارض تلاش می‌کند قیمت محصولات فولادی از جمله میلگرد را کنترل کند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
دریافت گواهینامه CARES برای صادرات به کشورهای منطقه بریتانیا و حوزه خلیج فارس
خبر بعدی
۱۵ کیلومتر ریل مصرفی بهتاش سپاهان از ذوب آهن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست