کد خبر: 121803
فرهنگی و اجتماعی
تاکید مدیرعامل گروه مپنا

 تاکید بر تسریع در اجرای پروژه پساب ذوب آهن اصفهان

مدیرعامل گروه مپنا با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفت و گو با مدیرعامل و مسئولان معاونت توسعه این شرکت از پروژه احداث تصفیه خانه پساب بازدید کرد. 
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب۲۴، دکتر عباس علی‌آبادی در این دیدار دستاوردهای گروه مپنا را حاصل ترویج روحیه خودباوری دانست و پیشرفت صنعتی کشور را در دهه‌های اخیر موفق خواند. وی با اشاره به حضور مپنا در رده‌بندی شرکت های برتر نفت و گاز فعال در خاورمیانه ، اظهار داشت : در ساخت توربین رتبه سوم جهان را داریم و در منطقه رتبه اول صادرات تجهیزات را از آن خود کرده ایم .
مدیرعامل گروه مپنا، پروژه احداث تصفیه خانه پساب ذوب آهن را پروژه ای مهم برای تامین آب مورد نیاز این شرکت و همچنین کمک به حفظ منابع آبی استان اصفهان دانست و گفت : اجرای این طرح ، یک تجربه خوب و مهم در کلاس جهانی برای گروه مپنا محسوب می شود .
علی‌آبادی با اشاره به اینکه این پروژه تا نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به پایان می رسد افزود : با توجه به اینکه این پروژه به صورت BOT اجرا می شود ، گروه مپنا سرمایه گذار آن محسوب و زیان تاخیر در اجرای آن متوجه این گروه  نیز می شود؛ لذا تلاش می کنیم تاخیرات آن را جبران کنیم.
وی افزود : با اجرای این پروژه ، همکاری گروه مپنا وذوب آهن اصفهان وارد فاز جدیدی شده است و در آینده توسعه می یابد.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن نیز از پیگیری مدیرعامل گروه مپنا برای پیشبرد مناسب پروژه پساب ذوب آهن قدردانی کرد و گفت : سابقه همکاری ذوب آهن و مپنا به سال ۸۴ بر می گردد و اجرای این پروژه ، سرفصل جدیدی در این همکاری و تعامل محسوب می شود.
مهندس ایرج رخصتی فعالیت در جهت کاهش مصرف آب را از جمله اولویت های اصلی این شرکت دانست و افزود : در این پروژه و همچنین برای جذب و انتقال پساب، بیش از ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و با اجرای فاز ۲ آن ، برداشت آب ذوب آهن از رودخانه زاینده رود به حداقل می رسد .
پروژه احداث تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان به ظرفیت ورودی ۸۵۰ متر مکعب در ساعت در قالب قرارداد BOT با گروه مپنا امضا شده است .
انتهای پیام/
خبر پیشین
ثبت رکورد تولید پروفیل میلگرد آجدار سایز ۲۲ در ذوب آهن اصفهان
خبر بعدی
ذوب آهن اصفهان، بازوی اجرایی استان در انتقال آب از خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست