کد خبر: 121604
فرهنگی و اجتماعی
در آیین گرامیداشت روز درختکاری

توسعه فضای سبز، در فرهنگ ذوب آهن اصفهان نهادینه شده است

آیین کاشت نهال به مناسبت گرامیداشت روز درختکاری، در محل نهالستان این شرکت برگزار شد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن در این آیین با اشاره به تاکید دین مبین اسلام مبنی بر توسعه فضای سبز گفت : اهمیت این موضوع در فرهنگ ذوب آهن اصفهان نهادینه شده است و این شرکت از زمان تاسیس گام های مهمی در جهت توسعه آن برداشته که حاصل آن فضای سبزی کم نظیر و ۸۰ برابر میزان فضای سبز استاندارد برای صنایع است .
ایرج رخصتی با اشاره به هزینه نگهداری سالانه این فضای سبز که بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال است ، افزود: ۹۰ درصد این فضا به صورت دیم آبیاری می شود و در حفاظت از محیط زیست و کاهش آلایندگی ها از طریق ترسیب کربن ، زایش اکسیژن و جذب گرد و غبار موجود در هوا ، نقش مهمی دارد.
وی ضمن قدردانی از دست اندرکاران و تلاشگران حوزه فضای سبز شرکت گفت : امسال ۵۰۰ هزار بذر بادام کوهی در فضایی به وسعت ۱۰۰ هکتار و همچنین ۵۵۰۰ نهال اکالیپتوس که گونه ای مقاوم به کم آبی است در ذوب آهن اصفهان کاشته شده که نشان از همت تلاشگران این بخش دارد .
مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی نیز به اهمیت روز درختکاری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هر سال در بزرگداشت این روز حاضر می شوند و بر توسعه فضای سبز و درختکاری به عنوان یک وظیفه دینی و ملی تاکید می کنند .
وی افزود: یکی از بهترین روش های حفظ محیط زیست ، توسعه فضای سبز است، به همین دلیل برای صنایع اهمیت ویژه ای دارد و ذوب آهن نیز از زمان احداث به این موضوع نگاه جدی داشته است .
بهرامی با اشاره به اینکه به ازای هر نفر شاغل در ذوب آهن ، یک هکتار فضای سبز وجود دارد ، گفت : با توجه به اینکه با تنش آبی مواجه هستیم ، برای حفظ و توسعه فضای سبز نیاز به بهره گیری از الگوهای جدید و استفاده از گونه های گیاهی متناسب داریم که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است .
در این آیین از جمعی از تلاشگران حوزه فضای سبز شرکت با اهدای لوح سپاس ، قدردانی شد .
انتهای پیام/
خبر پیشین
موظف به قدردانی و حفظ ایثارگری ها و جانفشانی های جانبازان هستیم
خبر بعدی
همکاری عملیاتی ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه با رویکرد جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست