کد خبر: 121103
معدن
در ۱۰ ماهه امسال به ثبت رسید

تولید ۴۲.۸ میلیون تن کنسانتره آهن توسط شرکت‌های بزرگ

میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۰، حدود ۳ درصد افزایش یافت و از ۴۲.۸ میلیون تن عبور کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از ایمیدرو، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان دی ۱۴۰۰، حدود ۴۲ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۰ تن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۹، حدود ۴۱ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۸۰ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۳ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۳۸۵ تن، «چادرملو» ۱۰ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۸۹۴ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۵۶۵ تن، «گهر زمین» ۳ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۶۱۷ تن، «مرکزی» ۳ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۸۴ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۶۳۰ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۱۲ تن، «صبانور» یک میلیون و ۹۳ هزار و ۹۵۷ تن، «جلال آباد» ۳۲۵ هزار و ۶۲۶ تن و «صنایع معدنی فولاد سنگان» یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۵۶۰ تن، کنسانتره آهن تولید کردند.

طی ۱۰ ماهه امسال، شرکت های بزرگ ۱۳ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۶۲ تن کنسانتره به شرکت ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۱۵ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۴۸ تن)، حدود ۱۲ درصد کاهش نشان می دهد.

میزان تولید کنسانتره آهن در ماه دی، ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۲۲ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۴ میلیون و ۹۸ هزار و ۹۴۲ تن)، نزدیک به ۲ درصد افزایش یافت.

افزایش ۶۸ درصدی تولید و ۳۵ درصدی ارسال دانه بندی

شرکت های بزرگ، از ابتدای فروردین تا پایان دی، یک میلیون و ۴۶۴ هزار و ۹۳۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۸۷۰ هزار و ۴۴۱ تن)، ۶۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. ارسال سنگ آهن دانه بندی نیز با ۳۵ درصد افزایش، از یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۵۵ تن ۱۰ماهه سال ۹۹ به ۲ میلیون و ۱۳ هزار و ۵۴۷ تن ۱۰ ماهه امسال افزایش یافت.

انتهای پیام/

 

 

خبر پیشین
اکتشاف در پهنه‌های جدید به افزایش ذخایر قطعی سنگ آهن کمک می‌کند
خبر بعدی
میلگرد پررونق‌ترین محصول در تابلوی بورس کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست