کد خبر: 120201
معدن
با تولید 31.3 میلیون تن به ثبت رسید

افزایش ۲۱ درصدی تولید گندله شرکت‌های بزرگ

میزان تولید گندله شرکت‌های بزرگ طی 10 ماهه سال 1400 حدود 21 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، ۹ شرکت بزرگ کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۳۱ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۲۷۶ تن گندله سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۵ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۳۴۰ تن بود.

از این میان، شرکت‌های «گل گهر»، ۱۰میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۶۱ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۲۱۶ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۳ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۱۲ تن، «چادرملو» ۳ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۱۸۱ تن، «گهر زمین» ۲ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۷۳۲ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۳۸۲ تن، «مرکزی» ۲ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۵۱۰ تن، «صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد» ۹۳۹ هزار و ۳۳۲ تن و «صبانور» ۳۵۴ هزار و ۴۴۹ تن تولید کردند.

رشد ۱۰ درصدی ارسال

همچنین، شرکت‌های بزرگ معدنی طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۵ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۵۸۶ تن گندله به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۳ میلیون و ۹۴۸ هزار و ۱۹۱ تن)، ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

این شرکت‌ها در ماه آذر ۲ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۲۰ تن گندله «تولید» و یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۵۲۰ تن محصول «ارسال» کردند که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۲ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۹۱۸ تن «تولید» و یک میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۰۱ تن «ارسال»)، به ترتیب حاکی از رشد حدود یک صدم درصدی و ۱۵ درصدی است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
سیمان صدرنشین معاملات بورس کالا
خبر بعدی
رضایتمندی و حفظ آرامش تلاشگران هدف اصلی مسئولان ذوب‌آهن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست