کد خبر: 111401
صنعت
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت عنوان کرد

قطع گاز واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی به دلیل افزایش بسیار زیاد مصرف خانگی

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: مشکلات تولیدکنندگان القایی ناشی از قطع گاز واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی به دلیل افزایش بسیار زیاد مصرف خانگی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سیف الله امیری اظهار کرد: به رغم اعلام لیست تولیدکنندگان آهن اسفنجی به وزارت نفت، گاز این واحدها قطع شده است و در حال حاضر حدود دو ماه است که به دلیل افزایش شدید مصرف خانگی، گاز واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی نظیر قائنات، میانه و سبزوار با وجود جلسات و پیگیری‌های بسیار زیاد وزارت صمت قطع شده است و در مواردی نیز شاهد کاهش ۷۰ درصدی گاز تحویلی به واحدها بوده ایم.

وی تصریح کرد: قطعا با وصل مجدد گاز این واحدها تولید آهن اسفنجی افزایش خواهد یافت و مشکل تامین ماده اولیه واحدهای القایی حل می شود.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت ادامه داد: با توجه به روند تولید و مصرف آهن اسفنجی در کشور از ابتدا مشخص بود که این واحدها امکان استفاده طولانی مدت از آهن اسفنجی ندارند و حتی در برخی پروانه های بهره برداری آن‌ها آهن قراضه به عنوان ماده اولیه درج شده است البته تا زمانی که آهن اسفنجی مازاد در کشور وجود داشته باشد وزارت صمت هم امکان تهیه آهن اسفنجی را برای آنها فراهم نموده است.

امیری با بیان اینکه وزارت صمت در تلاش است عرضه های آهن اسفنجی حداقل ۸۰ هزار تن در هفته باشد، گفت: تمام عرضه این کالا هم الزاما در بورس کالا باید انجام شود تا با افزایش عرضه، قیمت در بازار تعدیل شود.

وی همچنین از آزادسازی صادرات شمش فولادی تولیدی این واحدها، بدون نیاز به عرضه در بورس کالا در جهت حمایت از این واحدها خبر دا و اظهار کرد: حذف محدودیت خرید شمش فولادی که محصول این واحدها است و اجازه دادن به عموم برای خرید شمش از دیگر تصمیم های اخذ شده متناسب با سیاست‌های جدید وزارت صمت در مسیر حذف سهمیه بندی بوده است.

امیری در پایان تأکید کرد: هماهنگی با بورس کالا جهت اصلاح قیمت پایه شمش صورت پذیرفته است که توسط بورس کالا اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

خبر پیشین
ایران قوی و آباد امروز ثمره خون شهدای گلگون کفن انقلاب است
خبر بعدی
موافقت کمیسیون تلفیق با واگذاری مجوز معادن تعطیل در قالب شرکت سهامی عام در بازار سرمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست