کد خبر: 100802
صنعت
بر اساس آمار وزارت صمت

محدودیت‌ سوخت و برق تولید فولاد و سیمان را کاهش داد

بررسی آمار تولید محصولات منتخب صنعتی و معدنی نشان می‌دهد که فولاد و سیمان به دلیل محدودیت‌های تحمیل شده به این صنایع به‌خاطر موضوع سوخت و برق به ترتیب 3.1 درصد و 10.6 درصد کاهش تولید داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران، به دنبال استمرار اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و تلاش و همت واحد‌های تولیدی، رشد تولید در ۲۱ محصول منتخب صنعتی طی ۸ ماهه سال به ثبت رسید.

بر اساس گزارش‌های مربوطه، در این مدت بیشترین آمار تولید مربوط به ردیف محصولات « کامیون، کامیونت و کشنده»، « روغن ساخته شده نباتی»، « ماشین لباسشویی»، «شمش آلومینیوم» و « چرم» بوده است.

همچنین در این مدت بیش از ۵۸۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع سواری، ۴۸ هزار و ۷۷۵ دستگاه وانت، یک هزار و ۳۸۸ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون، ۴۴۹ دستگاه کمباین و ۱۲ هزار و ۷۵۷ دستگاه تراکتور در کشور تولید شده است که در بخش تولید کمباین نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، رشد ۱۷.۲ درصدی ثبت شده است.

در گزارش مذکور تعداد لوازم خانگی تولید شده در بازه زمانی ۸ ماهه امسال، بیش از ۳ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۷۰۰ دستگاه (افزایش ۸.۵ درصدی تولید) اعلام شده است که سهم یخچال و فریزر بیش از یک میلیون و ۴۳۸ هزار دستگاه (رشد تولید ۷.۲ درصدی) و سهم ماشین لباسشویی بیش از ۹۰۷ هزار دستگاه (رشد تولید ۲۵.۷درصدی) بوده است.

بخش دیگر این گزارش به رشد ۳ درصدی تولید محصولات پتروشیمی (تولید ۴۱.۹ میلیون تُنی این محصولات) اشاره کرده است.

این در حالی است در بخش کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی، فولاد و سیمان به دلیل محدودیت‌های تحمیل شده به این صنایع به‌خاطر موضوع سوخت و برق به ترتیب ۳.۱ درصد و ۱۰.۶ درصد کاهش تولید داشته است.

در این گزارش همچنین میزان تولید کاتد مس، ظروف چینی و شیشه جام در این بازه زمانی را به ترتیب بیش از ۲۰۲ هزار تن، ۴۰.۵ هزار تن و ۸۸۴.۴ هزار تن عنوان شده است که نشان‌دهنده رشد ۶.۲ درصدی تولید کاتد مس، افزایش نزدیک به ۱۲.۸ درصدی تولید ظروف چینی و رشد ۱۹.۶ درصدی تولید شیشه جام نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ است.

همچنین در مدت ۸ ماهه امسال ۳۶۰ هزارتن شمش آلومینیوم تولید شد که رشد ۲۴.۸ درصدی داشته است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
نقش ایدرو و ایمیدرو تغییری نمی‌کند
خبر بعدی
تراکتور صفر-ذوب آهن یک؛ پیروزی گرم در سرمای تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست