کد خبر: 93001
معدن
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد

لزوم استفاده از منافع حاصل از افزایش حقوق دولتی معادن در بودجه ۱۴۰۱ برای ایجاد زیرساخت‌ها 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به افزایش حقوق دولتی معادن در بودجه ۱۴۰۱، گفت: از این اعتبارات باید برای آبادانی، پیشرفت و ایجاد زیرساخت‌های مناسب شهرستان‌هایی که معادن در آن‌ها مستقر هستند، استفاده شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، حجت اله فیروزی، درباره پیش‌بینی ۴۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: با وجود اینکه بیشتر معادن در مناطق کم‌برخوردار، روستایی و حاشیه شهرها مستقر هستند، ساکنان این مناطق نه تنها از حقوق دولتی معادن بهره‌مند نمی‌شوند بلکه با مشکلات حاصل از فعالیت معادن مانند مسائل زیست محیطی، تخریب جاده‌ها، آلودگی صوتی، آسیب به منابع طبیعی و… نیز درست و پنجه نرم می‌کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق دولتی معادن و بهره مالکانه پیش‌بینی شده که اگر این اعتبار تخصیص یافته و صرف شهرستان‌هایی که معادن در آن مستقر هستند، شود، گام روبه جلویی برای ساماندهی این شهرستان‌ها خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: درآمد معادن باید برای آبادانی، پیشرفت و ایجاد زیرساخت های مناسب شهرستان‌هایی که معادن در آن‌ها مستقر هستند، به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: دولت اعلام کرده که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ ساختار بودجه را به نفع مردم، کاهش هزینه‌ها و اثربخش کردن آن اصلاح کرده است که به نظر می‌رسد یکی از این اصلاحات موضوع افزایش حقوق دولتی معادن باشد.

منبع: دنیای معدن

انتهای پیام/

خبر پیشین
۹ تفویض اختیار از کشور به اصفهان در حوزه صنعت و معدن صورت گرفته است
خبر بعدی
تجلیل از کارکنان مدیریت امور شهری و پسماند ذوب آهن اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست