کد خبر: 92305
صنعت

تقدیر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر علوم از دستاوردهای بومی‌سازی ذوب‌آهن اصفهان

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری 23آذرماه از غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی بازدید و از فعالیت‌های این مجتمع عظیم صنعتی در راستای بومی سازی و تعامل و همکاری با مراکز علمی و پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان تقدیر کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این بازدید، تولید ریل توسط ذوب‌آهن اصفهان را که برای اولین بار در کشور صورت گرفت، یک خدمت بزرگ به صنعت ایران دانست و گفت: قدم های بعدی ذوب آهن پس از تولید ریل مانند تولید ریل زبانه سوزن و بومی سازی سایر تجهیزات مرتبط با آن نیز بسیار مهم بوده و کمک بسیاری به توسعه خطوط ریلی کشور کرده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این بازدید، اقدام ذوب آهن در راستای ارائه توانمندی‌ها و نیازهای بومی سازی خود که در قالب یک کتاب صورت گرفته است را قابل تقدیر و الگویی برای سایر شرکت‌ها دانست و گفت: این مجموعه موجب تسهیل در فرایندهای شرکت‌های دانش بنیان و فعال در زمینه بومی سازی می‌گردد.

شایان ذکر است ذوب آهن اصفهان علاوه بر انتشار ویژه نامه توانمندی‌ها و نیازهای بومی سازی، در وب سایت سازمانی خود نیز صفحه‌ای برای مراجعه شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کرده است که می‌توانند اطلاعات مربوط به نیازهای بومی سازی این شرکت را مشاهده نموده و با واحد تحقیق و توسعه این شرکت ارتباط برقرار کنند.

گفتنی است سومین دوره نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا ۱۴۰۰) همزمان با هفته پژوهش و فناوری از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ در سالن شماره ۷ نمایشگاه بین المللی تهران با ارائه نیازمندی‌های پژوهشی و فناورانه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی آماده پذیرایی از نخبگان، پژوهشگران و فناوران کشور است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
موجودی مواد اولیه ذوب‌آهن تنها برای چند روز است
خبر بعدی
تمرکز داشته باشیم هیچ تیمی حریفمان نمی‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست