کد خبر: 90101
صنعت
معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان تاکید کرد

رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی‌کیفیت

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: باید استانداردهای داخلی در تولید محصولات فولادی همانند محصولات غذایی اجباری شود تا هیچ تولیدکننده ای نتواند محصول خود را خارج از استاندارد مشخص برای فروش در کشور عرضه کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مهرداد تولائیان با اشاره به اهمیت موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به خصوص در تولید محصولات فولادی، اظهار کرد: ذوب‌آهن اصفهان در صنعت فولاد به خصوص تولید محصولات طویل به عنوان شاخه تخصصی این شرکت، در حوزه کیفیت زبانزد است و همواره اولویت آن تولید محصول باکیفیت است.

وی با تاکید بر این که ملاک کیفیت در ذوب آهن انطباق با استانداردهای داخلی و بین المللی است، افزود: ذوب آهن در فرایند کیفیت تولید محصول حدود ۳۰۰ نفر پرسنل دارد تا اطمینان حاصل کند محصولی که از کارخانه خارج می‌شود، مطابق با استانداردها باشد.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با بیان این که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات ذوب آهن صادر می‌شود، گفت: صادرات نشانده اهمیت آن صنعت به موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای جهانی است.

وی با اشاره به اهمیت کیفیت در تولید محصولات فولادی، اظهار کرد: وقوع حوادث زلزله در کشور و آمار بالای تخریب منازل مسکونی و مرگ هموطنانمان طی سال های گذشته نشان داده که بحث کیفیت و رعایت استانداردها در تولید محصولات فولادی بسیار اهمیت دارد.

تولائیان یادآور شد: با توجه به این که بیشتر محصولات ذوب آهن در ساختمان به کار می‌رود، رعایت کیفیت و استانداردها بسیار اهمیت حایز اهمیت است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه الزام اجباری در بازار برای رعایت استانداردها وجود ندارد، متاسفانه برخی تولیدکنندگان محصولات فولادی محصول خود را با کیفیت پایین از نظر وزن واحد طول و یا جرم حجمی به بازار عرضه می کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه در بازار تیرآهن و میلگرد شاخه فروشی می شود توزیع کنندگان کوچک آهن و مردم به دلیل بی اطلاعی از محصول بی کیفیت و ارزان استقبال می کنند و در این شرایط شاهد رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی کیفیت هستیم.

انتهای پیام/

خبر پیشین
جزئیات انتقال نماد «ذوب» به بورس اعلام شد
خبر بعدی
میزبانی اصفهان از ۷ کشور فعال در حوزه سنگ و معادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست