کد خبر: 83005
بورس
موافقت هیأت پذیرش با درج نماد ذوب در بورس

جزئیات انتقال نماد «ذوب» به بورس اعلام شد

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، از موافقت هیأت پذیرش با درج نماد ذوب در بورس اوراق بهادار تهران خبر داد و عنوان کرد که این نماد پس از انجام کارهای درج نماد، به بورس منتقل خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، منصور یزدی زاده اظهار کرد: تغییر بازار شرکت ذوب آهن اصفهان از فرابورس به بورس، مدت زیادی است که در دست بررسی شرکت بود و برنامه ریزی شده بود که پس از تحول شرکت در زمینه سودآوری و عملیات، انتقال نماد این شرکت به بازار بورس انجام گیرد.

وی افزود: همچنانکه شاهدیم، عملیات شرکت از سال ۱۳۹۷ به سودآوری رسیده و سال ۱۳۹۹ زیان انباشته این شرکت به طور کامل پوشش داده شد و بخشی از سود نیز بین سهامداران تقسیم گردید. بنابراین با پیگیری کار از سازمان‌های مربوط، تغییر بازار نماد ذوب در اسرع وقت انجام شده و در حال حاضر نیز با موافقت هیأت پذیرش و درج نماد ذوب در بازار بورس، شاهد معاملات این نماد در این بازار خواهیم بود.

 معافیت «ذوب» بیشتر می‌شود

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان اضافه کرد که تغییر بازار شرکت ذوب آهن، اتفاق مبارکی است که هم به سهامداران این مجموعه کمک می‌کند و هم موجب اثرگذاری بیشتر شرکت در بازار سرمایه خواهد بود.

وی افزود: شرکت ذوب آهن جزو شرکت‌های بزرگ صنعت فولاد کشور بوده و سهام آن نیز همواره از اقبال بالای سرمایه گذاران برخوردار بوده است.

یزدی زاده بیان کرد: از این رو پس از انتقال به بازار بورس، شاهد حضور این نماد در کنار سهام شرکت‌های بزرگ و تاثیرگذار بر شاخص کل بورس خواهیم بود و این موضوع به دیده شدن شرکت ذوب آهن و اقبال بیشتر بازار سرمایه به سرمایه گذاری در این نماد کمک شایانی می نماید.

وی گفت: شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری که مایل به انطباق سرمایه گذاری خود با روند شاخص کل بورس هستند، می توانند سرمایه خود را به این نماد نیز اختصاص دهند. همچنین این تغییر باعث می‌شود تا شرکت ذوب آهن از معافیت‌های مالیاتی بیشتری برخوردار گردد که بر سودآوری این شرکت نیز اثرگذار است.

مدیرعامل ذوب آهن با بیان این که آینده شرکت ذوب آهن از نظر سودآوری بسیار روشن است، افزود: در حال حاضر بسیاری از ریسک‌هایی که بازار سرمایه و به خصوص صنعت فولاد را تهدید می‌کند، اثرگذاری کمتری بر شرکت ذوب آهن داشته و برخی از عوامل اقتصادی در حال وقوع، نظیر کاهش قیمت ذغال سنگ، برای ذوب آهن دارای تاثیر مثبت است. بنابراین امید است که تغییر بازار این نماد همراه با تحولات ایجاد شده در عملیات و سودآوری شرکت، نویدبخش روزهای خوب و پرسودی برای سرمایه گذاران این شرکت باشد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
الاکلنگ‌ بازی شاخص کل و هم‌وزن در آخرین روز پاییز
خبر بعدی
رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی‌کیفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست