کد خبر: 83002
صنعت
با همت تلاشگران ذوب‌آهن

تغییر طرح فلاکسیبل‌های تزریق پودر زغال به کوره بلندها در ذوب آهن اصفهان اجرا شد

به همت تلاشگران بخش کوره بلند ذوب‌آهن، تغییر طرح فلاکسیبل‌های تزریق پودر زغال به کوره بلندها در این کارخانه اجرا شد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، پروژه تزریق پودر زغال به منظور کاهش مصرف کک و کاهش هزینه‌های تولید چدن از جمله مهم‌ترین طرح‌های توسعه ذوب آهن اصفهان محسوب می‌شود که با توجه به کمبود مواد اولیه در شرکت، نقش به سزایی در تامین خوراک کوره بلندها دارد.

به منظور حداکثر بهره برداری از این فرایند یکی از اقدامات انجام شده توسط تلاشگران بخش کوره بلند، جایگزینی شیلنگ های سیم دار به جای فلاکسیبل است. در این راستا با علی رحیمی تعمیرکار ارشد تجهیزات انرژی کوره بلند گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

 علی رحیمی گفت: پس از بهره برداری از سیستم تزریق پودر زغال به کوره بلندها با توجه به این که شرکت چینی ساینو استیل برای انتقال پودر از لوله های توزیع کننده به لانس ها از فلاکسیبل های استیل لوله خرطومی سایز یک اینچ استفاده می کرد سوراخ شدن مکرر فلکسیبل ها، مشکلاتی مانند غیر یکنواختی تزریق پودر، آلودگی و افزایش هزینه ها را در پی داشت.

وی افزود: به منظور برطرف کردن این مشکل تصمیم به تغییر طرح رساندن پودر به فورم گرفته شد، لذا شیلنگ سیم دار به جای فلاکسیبل بر روی فورم ۱۲ کوره ۱ به صورت آزمایشی نصب شد و تحت کنترل قرار گرفت که پس از ۲۵ روز در کارکرد مشکلی نداشت بنابراین شیلنگ های فلاکسیبل جایگزین شد و از بیستم مهرماه تاکنون بدون مشکل در حال کار هستند.

این تلاشگر ذوب آهنی تصریح کرد: در هر شیفت چندین مرتبه به علت سوراخ شدن فلاکسیبل ها تزریق پودر قطع و پس از تعویض فلاکسیبل معیوب، مجدداً فرایند آغاز می شد که این موضوع  علاوه بر درگیر کردن کارکنان و افزایش هزینه های نیروی انسانی از لحاظ تکنولوژی نیز بازده مطلوبی برای کوره بلند در پی نداشت.

 شایان ذکر است ایده این طرح از سوی علی رحیمی، منوچهر براتی و محسن رستم زاده عنوان شد و در ساخت و نصب تجهیزات آن نیز مجید نیکوزاد، مهدی نیک نجات، اسکندر کریمی، مجید جبراییلی، محسن متولی و روح اله ابراهیمی مشارکت داشتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
صنایع حاضر به استخدام نیروی متخصص گران نیستند
خبر بعدی
صادرات قابل توجه آهن اسفنجی و فولاد ایران علی‌رغم تولید ضعیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست