کد خبر: 82503
صنعت
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در پلنکس ۲۰۲۱:

تولید محصولات با کیفیت، عمر مفید ساختمان را در ایران افزایش می‌دهد

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه صنعت فولاد نقش پر رنگی در ساخت مسکن ایفا می‌کند، گفت: تولید محصولات با کیفیت، عمر مفید ساختمان را در ایران افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، منصور یزدی زاده در کنفرانس بین المللی بررسی صنعت فولاد و مواد اولیه “ ۲۰۲۱ “PLANEX  به بیان تأثیر تولید ثروت در صنعت فولاد و مواد اولیه پرداخت و گفت: ثروت‌سازی غیرملموس در این صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در حوزه‌های مختلف از جمله جامعه، محیط زیست، کارکنان و … قابل بررسی است .

وی نقش فولاد در صنعت ساختمان را از مصادیق ثروت سازی غیرملموس این صنعت ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه فولاد ساختمانی بخش قابل توجهی از تولید فولاد را به خود اختصاص می‌دهد، این صنعت نقش پر رنگی در ساخت مسکن ایفا می‌کند .

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان میانگین عمر مسکن در ایران را حدود یک دهم اروپا عنوان کرد و اظهار داشت: در عمل، ساختمان‌های بالای ۳۰ سال برای عموم مردم گزینه جذاب برای خرید و اجاره نیست در حالی‌که در اروپا و آمریکا و دیگر کشورها، عمر مسکن نزدیک به ۲۰۰ سال است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در تهران و دیگر کلانشهرهای ایران همواره شاهد میزان بالای آمار تخریب بافت‌های فرسوده و نیمه فرسوده و ساخت و ساز هستیم، اظهار داشت: کوتاه بودن عمر مسکن در ایران علاوه بر هدر رفت سرمایه‌، آلودگی‌های زیادی از جمله زیست محیطی، صوتی، ترافیک و هزینه جابجایی نخاله‌های ساختمانی به همراه دارد.

یزدی‌زاده افزایش نخاله‌های ساختمانی که از منابع ملی هزینه زیادی در تولید آن شده و آسیب زیادی به محیط زیست وارد می‌کنند، را از جمله چالش‌های بزرگ دانست و گفت: صنعت فولاد به عنوان صنعت تاثیرگذار در این حوزه می‌تواند با تولید محصولات با کیفیت، از هدر رفت منابع ملی پیشگیری کند.

وی کیفیت را از جمله نقاط قوت اصلی ذوب آهن اصفهان دانست و گفت: نوع تولید و تاکید ویژه بر کیفیت محصولات باعث شده، برند این شرکت در ایران و جهان با کیفیت برتر شناخته شود و موفقیت در صادرات نیز حاصل این کیفیت است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اشتغال‌زایی در زنجیره فولاد را از دیگر مصادیق تولید ثروت ناملموس در این صنعت دانست و گفت: با توجه به اینکه صنعت فولاد یکی از بزرگترین صنایع در دنیا است، وسیع بودن حوزه‌ کاری و صنایع مرتبط با این صنعت نقش بسزایی در ایجاد اشتغال برای جامعه ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ذوب‌آهن اصفهان به صورت مستقیم نزدیک به ۱۶۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده وبه طور غیر مستقیم ایجاد اشتغال برای اصناف مختلف را داشته است، اظهار داشت: مطابق استانداردهای بین‌المللی اشتغال در صنعت فولاد به گونه‌ای است که هر دو فرصت شغلی مستقیم در این صنعت، به طور میانگین ۱۳ فرصت شغلی را در دیگر بخش‌های زنجیره تامین تا توزیع ایجاد می‌کند.

یزدی زاده تاثیر مستقیم اشتغال‌زایی بر معیشت و رفاه خانوار، ایجاد شرایط مناسب تشکیل خانواده برای جوانان، فرزندآوری و سطح سلامت روانی در اجتماع را بسیار چشمگیر دانست و گفت: ایجاد اشتغال در جامعه در راستای توزیع عادلانه ثروت در جامعه است و صنعت فولاد می‌تواند بدین ترتیب با اشتغال‌زایی در جامعه ثروت‌آفرینی کند.

وی در ادامه توسعه زیرساخت‌های صنعتی، توسعه خدمات عمومی و عامل المنفعه، توسعه شهری و شهرسازی پیرامون صنایع فولادی، توسعه رفاه و سلامت اجتماعی، ارتقای سطح ورزشی و افتخار آفرینی در این حوزه و آموزش را از دیگر موارد تولید ثروت ناملموس در صنعت فولاد دانست و گفت: آموزش کارکنان پیش نیاز توسعه سازمان است و سرمایه گذاری برای آموزش کارکنان، مهمترین راهکار خلق ثروت برای سازمان‌ها و جامعه است و زمینه ساز رشد و تعالی سازمان و ارتقای سطح فنی و دانش در جامعه می‌گردد که مزایای آن عبارتند از: ارتقای سطح علمی و فنی کارکنان، بهبود استفاده از منابع سازمان ، انتقال دانش و رضات کارکنان.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری در صنعت فولاد را موجب زایش ثروت های مادی و معنوی دانست و گفت: شکل گیری این مجتمع عظیم صنعتی، یکی از نمونه‌های بسیار موفق در این زمینه است چرا که این مجموعه با ایفای نقش در شکل گیری سایر صنایع فولادی، تولید محصولات استراتژیک، تاسیس بیمارستان شهید مطهری، تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی، ساخت فولاد شهر، آموزش منابع انسانی ماهر و متخصص برای تمام صنایع و … ثروت مادی و معنوی بسیاری برای جامعه خلق کرده است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تأکید ائمه جمعه شهرستان لنجان بر پیگیری مطالبات مردم و پشتیبانی از صنعت
خبر بعدی
منصور یزدی‌زاده برای دومین بار مرد سال صنعت فولاد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست