کد خبر: 82502
فرهنگی و اجتماعی
در دیدار با مسئولان ذوب آهن اصفهان صورت گرفت

تأکید ائمه جمعه شهرستان لنجان بر پیگیری مطالبات مردم و پشتیبانی از صنعت

ائمه جمعه شهرستان لنجان در دیدار با مسئولان شرکت ذوب‌آهن بر پیگیری مطالبات مردم و پشتیبانی از صنعت تأکید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴،حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا فرهنگ دبیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم باقریان امام جمعه زرین شهر وائمه جمعه شهرستان لنجان ۲۴آبان ماه با حضور در در ذوب آهن اصفهان با  منصور یزدی زاده مدیر عامل و تنی چند از مسئولان این شرکت دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که در ادامه نشست‌های تعاملی ذوب آهن اصفهان با مسئولان منطقه برگزار شد، مدیرعامل این شرکت گفت: وظیفه اصلی ذوب‌آهن اصفهان حفظ تولید و صیانت از حقوق کارکنان شرکت است که این مهم در شرایط تحریم و تامین مواد اولیه بسیار سخت و دشوار است.

وی به نقش اشتغال‌زایی و تاثیرات اقتصادی فعالیت این مجتمع عظیم صنعتی در کشور اشاره کرد و گفت:  علاوه بر ۱۶ هزار نیروی انسانی که در ذوب آهن اصفهان مشغول به کار هستند، اشتغال بیش از ده‌ها هزار نفر دیگر نیز به صورت غیر مستقیم متاثر از فعالیت این شرکت است، بنابراین حفظ تولید مهمترین اولویت ذوب‌آهن است.

وی به اقدامات ذوب‌آهن اصفهان در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: اگرچه ماموریت اصلی این مجتمع عظیم صنعتی، تولید و فعالیت اقتصادی است اما این فعالیت در بستر جامعه شکل می‌گیرد و این شرکت از بدو تاسیس هیچ‌گاه از مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی غافل نبوده و در این زمینه پیشگام صنایع است.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان گفت: جایگاه ائمه جمعه برای مردم منطقه و جامعه رفیع و قابل احترام است و بنابراین تعامل و همکاری ما می‌تواند برکات بسیاری برای صنعت و جامعه در پی داشته باشد.

مرتضی یزد خواستی عضو هیات مدیره شرکت نیز گفت: ائمه جمعه مسئولیت سنگینی در قبال جامعه دارند و مردم توقع زیادی از آن‌ها دارند و این موضوع برای ما قابل درک است و بنابراین تعامل و همکاری ما می‌تواند در افزایش رضایتمندی مردم موثر باشد.

وی ضمن قدردانی از ائمه جمعه که در هر شرایطی پشتیبان این شرکت بودند افزود: کار و تولید در شرایط تحریم بسیار سخت و پرتنش است و فعالیت ذوب‌آهن با توجه به این شرایط جهادگونه است. این مجتمع عظیم صنعتی همچون گذشته در چارچوب ضوابط و در حد توان خود در راستای حل مسائل منطقه اقدام می‌کند .

حجت‌الاسلام والمسلمین فرهنگ، گفت: بالاترین ارزش نزد خداوند خدمت به خلق و مردم است و ائمه جمعه که به مردم نزدیکتر هستند، از خادمترین افراد به شمار می‌روند و در راستای حفظ رفاه مردم و توسعه کشور از کار و تولید حمایت می‌کنند، زیرا معیشت مردم از ارکان حفظ نظام خانواده و جامعه است.

دبیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان با اشاره به اینکه سازمان‌ها باید از توان علمی و فرهنگی ائمه جمعه در راستای پیشبرد امور فرهنگی استفاده کنند افزود: ارتباط با مردم منطقه خصوصاً نخبگان باعث پیشرفت خواهد شد و می‌تواند نتایج مثبتی را برای هر دو حاصل کند.

حجت الاسلام و المسلمین قاسم باقریان امام جمعه زرین شهر با اشاره به اینکه خدا محوری و مردم داری از خصلت‌های ائمه جمعه است، گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی مشترک بین سازمان‌ها و ائمه جمعه می‌توان در توسعه فرهنگی منطقه نقش مهمی ایفا کرد.

وی افزود: رفتار ائمه جمعه بر پایه صداقت و دوستی و مطالبات بر حق استوار است و تلاش آنها این است که توازن بین فعالیت صنعتی و خدمت به جامعه را برقرار کند.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی امام جمعه فولادشهر ، حجت الاسلام سیدمصطفی واهبی‌زاده امام جمعه چرمهین، حجت الاسلام مهدی صادقی امام جمعه شهر سده لنجان، حجت الاسلام سید محسن طباطبایی امام جمعه باغبادران، حجت الاسلام علی معزی امام جمعه شهر زاینده رود و حجت الاسلام محمد مهدی زارعی امام جمعه ورنامخواست نیز طی سخنانی اقدامات ذوب‌آهن اصفهان را در خصوص تعاملات منطقه‌ای بسیار مثبت ارزیابی کردند و با بیان اینکه مردم منطقه و صنایع در کنار هم هستند و به یکدیگر نیاز دارند خواستار تعامل برای دستیابی به هم افزایی و نتایج مثبتی شدند.

ائمه جمعه شهرستان لنجان همچنین عدالت در توزیع امکانات و فرصت‌های اشتغال، اطلاع رسانی و شفافیت و استفاده از امکانات معطل و موجود شهرستان برای همه را از جمله مطالبات مردم ذکر کردند.

ائمه جمله شهرستان لنجان در ادامه افزودند: در صورت هماهنگی این شرکت با قرارگاه فرهنگی شهرستان، اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی هدفمند، اثربخش و کاربردی برای مردم منطقه توسعه بیشتری خواهد یافت و حضور برخی از مسئولان برای شرکت در نماز جمعه و پاسخگویی به مردم و از جمله بازنشستگان می‌تواند یک راهکار مناسب برای حل مشکلات این قشر باشد.

به گزارش ذوب ۲۴، در این نشست مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی، کوروش اسفندمند مدیر حوزه مدیرعامل و تعاملات منطقه‌ای و علیرضا امیری مدیر روابط عمومی شرکت نیز حضور داشتند و در خصوص اقدامات صورت گرفته شرکت در راستای افزایش تعامل با منطقه و مسئولیت‌های اجتماعی گزارشی ارائه کردند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
افزایش ۴۴۲ درصدی سود خالص تلفیقی گروه از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ / رشد ۲۴۶ درصدی صادرات گروه صدرتامین در ۶ ماه ۱۳۹۹ نسبت به ۱۴۰۰
خبر بعدی
تولید محصولات با کیفیت، عمر مفید ساختمان را در ایران افزایش می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست